הגל הרביעי: שיא שבועי בבדיקות קורונה באשדוד

5,196 בדיקות בשבוע האחרון, זה הנתון המצטבר לכל הבדיקות שנערכו בתחנה לבדיקות קורונה במתחם המשכן לאומנויות הבמה. מדובר בממוצע של 866 בדיקות ביום. היעד שהציב ראש העיר: 1,000 בדיקות ביום

המתחם לבדיקות קורונה בחניון המשכן לאומנויות הבמה באשדוד, כמעט ולא הפסיק לפעול לרגע. למעט הפוגה קצרה לאחר סיומו של הגל השלישי ופתיחת המשק לפעילות מלאה, חזר החניון לפעול בתחילה במתכונת מצומצמת ובתקופה האחרונה הוא פועל כל השבוע.

את החניון מפעילה עיריית אשדוד, בשיתוף פיקוד העורף, מד"א וחברת טארגט, ובמתחם מתבצעות בדיקות קורונה בחינם עבור חברי כל הקופות. "בשבוע האחרון נערכו 5,196 בדיקות קורונה, כמעט פי שתיים מהשבוע הקודם, שזה למעלה מ-850 בדיקות ביום" אומרים בעיריית אשדוד ומציינים כי על פי היעד שקבע ראש העיר "אנו ערוכים ליותר מ-1,000 בדיקות ביום".

על מנת לאפשר ביצוע בדיקות קורונה לכל המעוניינים, נערכה העירייה בצורה אופטימלית ובנוסף למסלול הדרייב אין (לבאים ברכב) שהיה נהוג עד כה, יהיה עוד מסלול דרייב אין ומסלול וואלק אין להולכי רגל.

"אנו עושים כל מאמץ על מנת לשמור את אשדוד ברמה תפקוד שגרתית ללא צורך במגבלות כלשהן" אומרים בעירייה וכבר מציינים כי אשדוד ירדה שוב לצהוב ואם מגמה זו תימשך נחזור לירוק. "המטרה היא כמובן להיות עיר ירוקה כל הזמן ומכאן החשיבות הן בשמירה על הכללים והן בריבוי בדיקות וחיסונים".

שמירה על הכללים פירושה לעטות מסכה במקומות סגורים, ואם אפשר גם במרחב הציבורי. המסכה היא המחסום הראשון מפני התפשטות התחלואה והיא מחייבת את כולם ללא יוצא מן הכלל, אך רצוי מאוד לעודד ולהגביר את היקף הבדיקות ואת כמות המתחסנים. "ההחלטה להגביר השבוע את הצוותים במתחם הבדיקות, להוסיף עוד שני מסלולים: לבאים ברכב ולבאים ברגל, מלמד על חשיבות הבדיקות לבלימת תחלואה" אומרים בעירייה ומבקשים שיתוף פעולה מלא מהציבור.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך