אוקטובר 25, 2021
כללי

בשורה לנהגים: כך נלחמת המדינה במהילת הדלק

משרד האוצר ומשרד האנרגיה הודיעו על חיסכון של כמיליארד ש"ח בשנה: שיתוף פעולה של שר האוצר ושרת האנרגיה לעצירת תופעת מהילת הדלק בתחנות

ירידה במחירי הדלק

שר האוצר, אביגדור ליברמן, ושרת האנרגיה, קארין אלהרר, החליטו להטיל מס בלו על חומרים ממיסים המשמשים למהילת דלקים. זאת, במטרה להעלות את עלותם ולהפחית את כדאיות רכישתם לצורך יצור דלקים.

באחרונה חלה עלייה מדאיגה במהילת סולר ובנזין בתחנות הדלק הציבוריות. בשנה האחרונה חשף מנהל הדלק במשרד האנרגיה כ-90 מקרים ברחבי הארץ של מכירת דלקים שאינם תקינים בעקבות מהילה, לעומת 15 מקרים בלבד בממוצע בשנים הקודמות ויש להניח כי מימדיה האמיתיים של התופעה גדולים אף יותר.

המהילה נעשית על מנת להגדיל את רווחיהם של בעלי התחנה, אך גורמת לנזקים עצומים למשק ולסביבה. בראשם הפגיעה המשמעותית בקופת המדינה הנובעת מאובדן ההכנסות ממיסי בלו המוערכת על פי רשות המסים בכ-1 מיליארד שקל בשנה.
נזקים נוספים נובעים מפליטות מוגברות של מזהמים וגזי חממה בזמן הנסיעה בשל שריפת הממסים והשמנים, זיהומי קרקעות בשל אי הפיקוח על מתקני המהילה ונזקים מוגברים למערכות ההנעה והסינון ברכבים.

*שר האוצר, אביגדור ליברמן*: "התופעה הפסולה של מהילת דלקים היא מעשה עבריינות שפוגע פגיעה קשה בהכנסות המדינה ממסים, זאת לצד נזקים אחרים, לרבות עיוותים בשוק הדלק ונזקים סביבתיים. הנחתי לשים סוף לתופעה באמצעות החמרת תנאי המיסוי לעבריינים המוהלים דלק במטרה להתחמק מתשלום מס".

*שרת האנרגיה, קארין אלהרר*: "הגיע הזמן לעצור את התופעה העבריינית של גניבה מקופת המדינה ומבעלי הרכבים ולהחזיר את הכסף האבוד לקופת המדינה. המאמצים האדירים של פקחי מנהל הדלק במשרדי חושפים נתונים מדאיגים על התרחבות תופעת מהילת הדלקים, שלא רק גורמת נזק עצום לקופת המדינה אלא גם לסביבה ולמנועי הרכבים. שמחה על הנכונות של חברי שר האוצר, אביגדור ליברמן, לפעול יחד כדי לעצור את הגניבה ולהגן על הצרכן הישראלי ועל הסביבה".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

החלה עונת חיסוני השפעת: נציגי קופת חולים הגיעו ללשכתו של ראש העיר לחסנו

ישראל אוחיון

קורסי הסבה להייטק – כרטיס הכניסה למשרה מנצחת

חי חביב

כיצד ניתן להבדיל בין מנופים זולים למנופים יקרים?

חי חביב