אוגוסט 2, 2021
חדשות אשדוד

לאחר 10 חודשים וכרבע מיליון בדיקות, יסגר מתחם בדיקות הקורונה במשכן

לאחר כעשרה חודשי פעילות אינטנסיבית, ייסגר מתחם בדיקות הקורונה בחניון המשכן לאומנויות הבמה והיום, יום ראשון 13/6/21, יתבצעו בדיקות הקורונה האחרונות. כ-250,000 בדיקות קורונה בוצעו במתחם זה, ממוצע שיא של כ-10,000 בדיקות בשבוע, ותרומתו במאבק למיגור הקורונה היה משמעותי. תודה לכל מי שהיה שותף בניהול ותפעול המתחם. הבדיקות היום במתחם המשכן: מ-13:00 עד 20:00.
 

היום, יום ראשון 13/6/21, הוא היום האחרון לבדיקות הקורונה במתחם הבדיקות הסמוך לחניון המשכן לאומנויות הבמה. בהנחיית ראש העיר ובתיאום עם פיקוד העורף ומד"א, המתחם נפתח בחודש ספטמבר 2020, ופעל ברציפות עד היום. החלטה זו התקבלה במקביל ובנוסף לשורה של החלטות כמו: פתיחת מטה קורונה, מרכז אפידמיולוגי, הסברה להתנהגות נכונה בתקופת הקורונה, סיוע לעסקים ושימוש בטכנולוגיות מידע וסיוע, טיפול בקשישים ובאוכלוסיות הוותיקות, הסברה בשפות, טיפול במבודדים, חלוקת מזון, פעילות בקהילה, קשר עם קופות החולים ומבצעים משותפים לבדיקות קורונה.
 
כל הפעולות שנעשו בתקופת הקורונה נועדו להתמודד עם אתגר בריאותי מהקשים והמסובכים שפקד את העולם במאה השנים האחרונות, ובאשדוד לבד נעשו אלפי פעולות כדי להגן על העיר ולשמור על בריאות התושבים. אחת ההחלטות שסייעו לבלום את המשך התפשטות הקורונה ולסייע אט אט לצביעת העיר בירוק, היה מתחם הקורונה שנפתח בחניון המשכן לאומנויות הבמה.
 
המתחם פעל כאמור מחודש ספטמבר ועד היום (13/6/21), במתנ"ס ח', מתנ"ס ט' ובחניון המשכן. סה"כ כעשרה חודשי פעילות. תחילתן בפעילות אינטנסיבית שהלכה והתרחבה עד שנערכו בדיקות כל השבוע, לרבות שבת. בסה"כ נערכו כרבע מיליון בדיקות במתחם ובתקופת השיא נערכו כ-10,000 בדיקות בשבוע.
 
המתחמים הופעלו ונוהלו ע"י עובדי עיריית אשדוד ופיקוד העורף ואת הבדיקות ערכו מד"א וחברת טארגט בשני מסלולים: רגלי (Walk in) ורכבי (Drive in), תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות ובמיגון מלא.
 
עם קבלת משלוחי החיסונים והקמפיין האינטנסיבי לחיסון התושבים, ישראל היתה הראשונה לצאת ממשבר הקורונה ולחזור אט אט לשגרת החיים. החזרה לשגרה הביאה גם לצמצומן של בדיקות הקורונה ובשבועות האחרונים ראינו ירידה מתמדת במספר הנבדקים. השבוע אי"ה, ב-15/6/21, כל ההגבלות תוסרנה באופן רשמי ולא יהיה צורך אפילו במסכות. זה הזמן להודות לכל מי שהפעיל את מתחמי הבדיקות בעיר: לעובדי עיריית אשדוד שהחליפו את עבודת המשרד בפעילות בשטח ועשו עבודה נהדרת. לחיילי פיקוד העורף שהוכיחו שוב את יעילותם בעבודה עם הסקטור האזרחי. לאנשי מד"א שמלווים אותם כל השנה ובתקופת הקורונה היו בכל מקום שצריך ולחברת טארגט שנתנה מענה אופטימלי לביצוע בדיקות בהיקפים מסיבים.
 
ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי שיבח את העבודה האינטנסיבית שנעשתה על ידי כל גורמי המערכת, תוך גילוי ערכים יפים של אכפתיות, עזרה הדדית והיחלצות לכל משימה. לסרי הביע הערכתו והוקרתו לכל מי שנרתם למשימות הקורונה ומסר תודה אישית לכל עובדת ועובד בעירייה ובגופים שסייעו לנו. "כולנו תפילה שהמחלה הזאת תסור מן העולם ונוכל לשוב לשגרה מלאה ובטוחה בכל מקום, תמיד" אמר.
 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

הלכה לעולמה חיה וירג'יני ז"ל

צוות האתר

ראש העיר ד"ר לסרי התחסן בחיסון שלישי

משה סידי

גבר בן 43 נמצא אמש מוטל בביתו ללא רוח חיים במצב ריקבון קשה באשדוד

משה סידי