מקרה נדיר מאוד בבית החולים אסותא אשדוד

נמצא מקרה ראשון מתועד של קשר בין פרכוסים לבין הימנעות מעישון קנאביס רפואי ⦿ הסיבה לפרכוסים בשבת בבוקר – הימנעות מעישון קנאביס רפואי בגלל שמירת השבת ⦿ ד"ר דברה ווסט מנהלת המלר"ד: "מדובר במקרה ראשון בהיסטוריה הרפואית המתועד בספרות המקצועית של פרכוס כתוצאה מאי עישון קנאביס רפואי"
בית החולים אסותא אשדוד
ביה"ח אסותא. צילום: נתנאל פריאנטי

בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד מדווחים היום על מקרה ראשון ,המתועד בספרות המקצועית, של מטופל אשר כתוצאה מהפסקת עישון קנאביס רפואי בשבת הגיע למצב של פרכוסים, בלבול ואי שקט, במידה שהצריכה פינוי לבית חולים.

לבית החולים הציבורי אסותא אשדוד הובהל בחודשים האחרונים כמה פעמים  גבר בעשור החמישי לחייו, תושב העיר אשדוד, כאשר הוא סובל מפרכוסים, אי שקט ובלבול. החולה טופל ע"י צוות המיון ושוחרר להמשך טיפול והשגחה של הרופאים בקהילה. כאשר הובא הגבר  לבית החולים בפעם הרביעית הבחינה אחות המלר"ד, כי הוא מפונה  לחדר המיון שוב ושוב בשבת בבוקר. בבירור נוסף נמצא כי המטופל סובל מכאבי גב ומשום כך הוא משתמש בקנאביס רפואי, אך בשל היותו אדם דתי, הוא נמנע מהשימוש בקנאביס מכניסת השבת.

רופאי בית החולים, בראשות הד"ר דברה ווסט, מנהלת המלר"ד, חקרו את הנושא וביקשו לבדוק, האם יש קשר בין הופעת פרכוסים לבין  הפסקת עישון קנאביס. עד כה, בספרות המקצועית נמצא קשר כזה רק בבעלי חיים ומעולם לא הייתה עדות להופעת פרכוסים בבני אדם מן הסיבה הזאת.

בעקבות זאת  המליצו רופאי בית החולים אסותא למטופל להמשיך לצרוך קנאביס רפואי גם בשבתות ולבדוק האם קיים קשר בין הדברים, אולם הוא סירב.

בבית החולים לא הרימו ידיים, והציעו למטופל  להמיר את עישון הקנאביס בשימוש בשמן קנאביס בשבתות והמטופל הסכים לכך. ואכן, מאז שהמטופל החל להשתמש בשמן קנאביס בשבתות, לפני חמישה חודשים, לא נרשמו עוד  פרכוסים והמטופל שב לשגרה.

ד"ר דברה ווסט מנהלת המלר"ד: "מדובר במקרה נדיר שלא תועד עד היום בספרות המדעית, בדבר הקשר בין אי צריכת קנאביס רפואי לבין הופעת פרכוסים בבני אדם".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך