הסכסוך בין השותפים ואנשי העסקים ג'קי בן זקן – אברהם נניקשווילי ומוריס חליווה הגיע לסיומו

לאחר כמעט 6 שנים של סכסוך ארוך וממושך שכלל תביעות הדדיות על רקע עסקי, איש העסקים הצרפתי מוריס חליווה - הגיע להסדר ובו הוא מיישב את ההדורים עם אנשי העסקים ג'קי בן זקן ושותפו אברהם נניקשווילי * הצדדים הגיעו לפשרה בנוגע לעסקים משותפים, ובתום הליך משותף יסיימו את הקשר העסקי בידידות * מקורבים לשניים שהיו חלק מהסכם אמרו לעיתון 'המגזין': "מוריס איש עסקים מכובד ומוערך בארץ ומחוצה לה, ידענו שאפשר לפתור את זה בדרך טובה ואנחנו שמחים שהכל הסתדר"

ישראל אוחיון

בעולם העסקים זה ידוע, אחד הדברים שהכי קשה לעשות זה ליישב סכסוכים עסקיים, וגם אם מצליחים לעשות את זה, בדרך כלל הדבר יכול לקחת שנים ארוכות. כך גם התרחש בסכסוך הזה בין אנשי העסקים מוריס חליווה לבין ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, האחרונים תושבי העיר אשדוד, ואילו חליווה ישראלי שמתגורר בספרד שם מרכז עסקיו.

לפני שנעסוק בהסכם הפשרה עליו חתמו הצדדים וסיימו את הסכסוך בניהם, נחזור אחורה לרגע בו הכל התחיל. בשנת 2004 הוקמה חברת מנור א.ד בניין והשקעות, על ידי שלשות אנשי העסקים בן זקן, נניקשווילי וחליווה, זאת על מנת לסחור בשוק הנדל"ן בישראל, ולרכוש קרקעות יוקרתיות ובעלות שווי רב, כגון זו שברובע מע"ר דרום היוקרתי באשדוד.

השותפות בין הצדדים עלתה על שרטון בשנת 2016, אז הגיש מוריס חליווה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע תביעה נגד אנשי העסקים בן זקן ונניקשווילי בגין טענות שונות, במקביל בן זקן הגיש תביעה נגדית נגד חליווה, במשך השנים התקיימו מספר דיונים והאשמות בין הצדדים הלכו והחריפו, זאת בגין הלוואה פרטית שנתן בן זקן לחליווה והאחרון לא החזיר אותה.

באותם ימים התקשורת הכלכלית בישראל התעסקה רבות בסכסוך בין השניים, כאשר בין היתר פורסמו האשמות קשות נגד איש העסקים מוריס חליווה, שלימים התבררו ככאלה שחסרות ביסוס, שכן מדובר על איש עסקים לגיטימי ומעורך מאוד בארץ ומחוצה לה.

הסולחה בין אנשי העסקים

ניסיון להגיע להסדר במסגרת משפטית בין הצדדים נמשך שנים ארוכות ולא הגיע לסיומו, עד התערבותם של אנשי עסקים המקורבים לאיש העסקים מוריס חליווה ולאנשי העסקים בן זקן ונניקשווילי. לאחר שיחות ממושכות בין הצדדים הוחלט ליישב את הסכסוך, והמתווכים הצליחו להביא אותם להסדר מחייב שקיבל תוקף של פסק דין.

בכיר בתקשורת הכלכלית אמר בשיחה לעיתון 'המגזין' לאחר הפרסום על ההסכמים בין הצדדים כי "הסכסוך בין אנשי העסקים הללו היה מהמתוקשרים ביותר לפני מספר שנים, והנה הוא הגיע לסיומו כאשר הצדדים מרוצים. הייתי ממליץ לפוליטיקאים בישראל להביט מהצד על אנשי העסקים בן זקן, נניקשווילי וחליווה וללמוד מהם, כיצד שמים את העבר מאחור וממשיכים הלאה. הפוליטיקה כיום נמצאת בפשיטת רגל בגלל אגו – שיסתכלו וילמדו איך מתנהלים בעולם העסקים ואולי אזרחי ישראל סוף סוף יקבלו מנהיגים אמתיים".

"חשוב שאנשי העסקים הבכירים הללו הסתדרו"

מקורבים לאנשי העסקים חליווה, בן זקן ונניקשווילי שנכחו בהסכם בין הצדדים סיפרו לעיתון 'המגזין' כי "אנחנו שמחים שאחרי שנים ארוכות של סכסוך, סוף סוף הצדדים הסתדרו על הצד הטוב ביותר, הסיפור כאן יכול להוות דוגמא לאנשי עסקים רבים בארץ שלא מנהלים נכון את הסכסוכים העסקיים שלהם, אפשר להגיע להבנות ולמנוע הרבה תביעות מיותרות וחסרות בסיס".

עוד הוסיפו אותם מקורבים "כל מי שקורא את השורות הללו יודע שג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, הם אנשי עסקים מהמוכרים בארץ, באשר לאיש העסקים מוריס חליווה, חשוב להדגיש כי שמו נקשר בטעות בסיפורים שאינם קשורים לו והוא אחד מאנשי העסקים המכובדים והחשובים בקרב הקהילות היהודיות בפרט ובעולם העסקים בכלל בצרפת ובספרד, שמו הולך לפניו ותעודת היושר שלו מוכיחה עד כמה הוא איש עסקים למופת".

לסיום הוסיפו אותם מקורבים כי "אנחנו מאמינים שבקרוב מאוד יסתיימו כל ההליכים שסוכמו בין הצדדים וכל אחד מהשלושה ימשיך בעסקיו, בתקווה שישגשגו ויצליחו".

למערכת העיתון חשוב להדגיש כי במסגרת הסכסוך בין הצדדים, סיקרנו בעיתון 'המגזין' אשדוד את התביעות ההדדיות בין חליווה לבן זקן וההפך, הסכסוך המפורסם היה בזמנו אחד הנושאים המתוקשרים ביותר בישראל, דבר שגרם בין היתר לחשיפות שונות ומעוררות מחלוקת על איש העסקים מוריס חליווה. בדיעבד מתברר כי  חלק מהידיעות הללו היו מעוותות ולא נכונות.

מבירור עמוק יותר שערכנו התברר לנו כי איש העסקים מוריס חליווה מנהל את עסקיו ביושר, והאשמות נגדו לא היו  נכונות. על מנת להוכיח זאת לציבור הקוראים שלנו, הצלחנו לשים את ידינו על מסמך המהווה תעודת יושר עבור איש העסקים חליווה, ומעיד על כך שהוא אינו מעורב במעשים שאינם כדין. המערכת מתנצלת בפני מר חליווה על עוגמת הנפש שנגרמה לו בהקשר זה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך