משילות / רונן פייגנבוים

פה קבור הכלב. נקודה סימן קריאה. בדיוק במקום הזה. בדיוק במילה הזו, זו שבכותרת, משילות. אם לא נדע להכיל על עצמנו את המילה הזו עם העוצמות שלה, ויפה עשה אחת קודם, אנחנו בבעיה. אבל כזו שקשה מאוד לצאת ממנה
צילום: אתר הכנסת

לפני שתתבלבלו ולא תבינו מה אני רוצה מכם, כי זה קורה לי לא מעט, נעשה שיעור קצר. קצר מאוד אני מבטיח. לא צריך להביא פתק מהרופא ולהתחמק ממנו. משילות על פי ההגדרה היא: יכולת לנהל את ענייני המדינה". משהו פושט טריוויאלי. לנהל את המדינה. הרי זה תפקידם של נבחרי הציבור שלנו. מה לא? זה הדבר היחיד שהם יודעים או לפחות אמורים לדעת. אבל מסתבר כי פה בארצנו אין מהמשילות הזו כבר כמעט דבר או חצי דבר ואם אתם חושבים שזה לא עולה לנו, אז תסתכלו רגע מסביב ותראו מה קרה, ועדיין קורה פה מסביבנו  ובתוכנו.

בשנתיים האחרונות היו 4 מערכות בחירות. לא הייתה פה ממשלה יציבה בכלל וגם זו האחרונה לא הייתה בדיוק יציבה. או קרובה להגדרה הזו. כרעי תרנגולת זו מחמאה לממשלה האחרונה והגדרה יותר מדויקת. לא היה שלטון מסודר בישראל כבר שנתיים. תקציב לא הועבר, הכל היה נראה כאילו מהרגע להרגע. וכשאין שלטון האויבים מתחזקים. גם חמאס וגם אויבים מתוך הארץ ראו את החולשה שלנו וניצלו אותה עד תום. חמאס נכנס לעימות עם ישראל כשהוא, ארגון קיקיוני וקטן, מעז לעשות מולנו שרירים ולהגדיר את עצמו שומר ירושלים של האסלם, לא פחות. לא רוצה להגיד לכם את מה שהוא יכול לשמור…. אבל מה אכפת לו לשחק אותה כזה. הוא חושב ישראל בלי המשילות לא תכנס לעימות נוסף גם אם מדובר בבירתה.

ובתוך הארץ מה? מהומות ולינצ'ים שנראו כאילו נלקחו מסרטי האימה הכי גדולים של הוליווד, אבל היו במציאות הבלתי תיאמן שלנו. אנשים הרגו אנשים ברחובות ואין מילה אחרת לתאר את זה, ולא אמרתי עוד כלום על ההרס הנוראי והוונדליזם, כשבאזור אין משטרה ושכבר פונים אליה, איש לא מגיע. אפוקליפסה של ממש. הרי ברור שמי שמעז לעשות את זה, מהארץ ומחוצה לה (אם כי מהארץ זה נורא יותר בעיניי) רואה שאין משילות, אין מי שינהל את המדינה, והוא נכנס לתוך המקום הזה ומשליט אנרכיה, בדיוק ההפך מסדר. הוא משליט חוסר סדר. איש הטוב בעיניו יעשה, וברוב המקרים לא מדובר בטוב. רוצה להגיד שזה עצוב, אבל זה בעיקר מפחיד. מאוד.

עכשיו מדברים על ממשלת שינוי שבתוכה יש את כל הקשת הפוליטית. לא אכנס בטור הזה אם זה טוב או לא. את דעתי אולי אשמיע בפעם אחרת. אני לא חושש להגיד אותה. זה ברור. אבל דבר אחד אני מבקש מהממשלה שבדרך, אם אכן תקום. אתם קוראים לעצמכם  "ממשלת השינוי". אז אני מבקש שתביאו לשינוי אחד בלבד. שינוי אחד שטומן בתוכו למעשה את הכל. תביאו לנו לשם שינוי…. משילות!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך