יוני 14, 2021
חדשות אשדוד

הסלמה בדרום: הסתיימה הערכת מצב בבניין העירייה – אלו ההחלטות

על פי הערכת המצב ולאור מטחי הירי בלילה האחרון, נראה כי המערכה הנוכחית תימשך זמן מה. המשמעות היא כי כל היחידות העירוניות נמצאות בכוננות מלאה וערוכות עם כל הסד"ק והמשאבים לתגובה מידית לכל אירוע חירום

הבוקר, כינס ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי את מטה החירום להערכת מצב שהתקיימה במרכז ההפעלה העירוני, בהשתתפות: מנכ"ל העירייה, נציגי כל גופי הביטחון וההצלה, איכות הסביבה וראשי המכלולים. על פי הערכת המצב ולאור מטחי הירי בלילה האחרון, נראה כי המערכה הנוכחית תימשך זמן מה. המשמעות היא כי כל היחידות העירוניות נמצאות בכוננות מלאה וערוכות עם כל הסד"ק והמשאבים לתגובה מידית לכל אירוע חירום.

קצין הקישור לפקע"ר מסר כי יחידה של חיילי פקע"ר נמצאות באשדוד ומסייעות לכל בקשה עירונית. הם כבר סייעו בהעברת האנשים בבית הדר למרחב המוגן. כמו כן חודדו ההנחיות והודגש כי כל הנחיות פקע"ר נמסרות בכל יום בשעה 18:00 ותוקפן יממה מלאה, עד למחרת באותה שעה.

נציג המשטרה ציין כי היערכות המשטרה היא בקנה מידה ארצי ולכן היא הפעילה את תוכנת כנוס שמשמעותה גיוס מלא של כל משאבי כ"א וציוד. כך גם מד"א וכב"ה שנמצאים במערך אופטימלי, וגופי הביטחון העירוני שנמצאים בכוננות מלאה.

לרשות הציבור עומד המוקד העירוני (מוקד 106) ומידע זמין גם באתר העירוני שעבר לפעול במתכונת חירום. כמו כן, כל ראשי המכלולים ערוכים לכל תרחישי החירום והמטה המשימתי של מינהלות הרובע נכנס לפעילות.

ראש העיר הודה לכל המשתתפים והתרשם מרמת המוכנות הגבוהה ומשיתופי הפעולה בין כל גורמי הביטחון וההצלה. "המטרה הראשונה של כולנו זה הצלת חיים, ולשם אנו ממקדים את עיקר פעולותינו. יחד עם זאת צריך לשמור על החוסן ולרענן את הנהלים לציבור". בסיומה העלה ראש העיר את הפוסט הבא:

"תושבי אשדוד, בסיום הערכת מצב בחמ"ל העירוני, ואחרי לילה קשה של ירי טילים לעבר ישובים בדרום, אני מבקש לחדד מספר מסרים כדי להבטיח שאנו עושים הכל בשמירה על חיי התושבים. במיוחד, שהסבב הזה אמור כנראה להיות ממושך ועלינו לשמור על רמת עירנות גבוהה:

1.אין לצאת מהבית שלא לצורך חיוני.
2. בהישמע אזעקה יש להיכנס למרחב מוגן תוך 45 שניות ולהישאר שם 10 דק'. -אם אין ממ"ד בבית, יש לצאת לחדר המדרגות ולרדת קומה אחת מהקומה העליונה ביותר ולא בקומת הכניסה לבניין.
-אם אתם ברחוב, יש לתפוס מחסה, לשכב באופן מלא ולהגן על הראש עם הידיים. ראינו גם בירי על אשקלון הבוקר שאלו הנחיות מצילות חיים! אני מפציר בכם לנהוג בהתאם.

3.במקרה של נפילת טיל, חל איסור מוחלט על הגעה לזירת אירוע. זה מסוכן עבורכם ומונע מכוחות ההצלה לעשות את עבודתם החיונית". נמשיך לעקוב ולעדכן.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

נחנך פרוייקט ההצלה לזכר יוחאי אלקיים ז"ל – צפו

משה סידי

הפצוע מהירי אמש, ניצל בשנה שעברה ממטען שהוצמד לרכבו באזור התעשייה בעיר

משה אלבז

פצוע בינוני מירי אופנוען ברובע יא בעיר

משה אלבז