הושלם פינוי מתחם תחנת המשטרה הישנה ברובע ה

ביום רביעי הגיע לסיומו פרויקט פינוי מתחם תחנת המשטרה הישנה ברובע ה' בעיר. המתחם היה מלא בפסולת וזבל ולאחר מאמץ רב עבר שדרוג רציני ורושת במצלמות

הפרויקט הנרחב שהחל בתחילת השבוע והסתיים לקראת סופש שעבר (רביעי), יצא לפועל עם קבלת היתר הריסה לאחר ישיבות שקיימה הנהלת העירייה בהשתתפות מנהלת מחלקת הנכסים, מירב ביטון, ומנהלת הפרויקט מטעם המחלקה, הלן לחיאני. עם סיום הפרויקט, הסדר הציבורי שב, והפיקוח על המקום יהיה רחב יותר, מתוך מטרה לשמר את המקום עד שתתקבל החלטה לגבי ייעודו.

במסגרת הפרויקט, נהרסו 16 מבנים יבילים וחדר אוכל ששימשו את צוותי המשטרה בתחנת אשדוד. בנוסף, פונו מהמקום 365 טון פסולת בניין, לצד 210 טון פסולת רגילה, באמצעות 35 משאיות. כמו כן, בוצעו עבודות ניקיון במבנה המרכזי, והכניסות אליו נאטמו, במטרה למנוע כניסת פולשים.

מנהלת הפרויקט מטעם מחלקת הנכסים בעיריית אשדוד, הלן לחיאני: "שטחו של מתחם תחנת המשטרה הישנה הוא שני דונם, ובתוכו נבנו במהלך השנים מספר מבנים יבילים, לצד מבנה הקבע בחזית המתחם. ביום חמישי, לאחר היערכות יסודית ומבצע מורכב, הושלם פרויקט הריסת המבנים שהיוו מפגע בטיחותי, סביבתי, ותברואתי לציבור".

המוקד העירוני, אגף הביטחון, אגף החשמל, מחלקת הנטיעות, מנהל התפעול, ומנהלת רובע ה׳ לקחו חלק בהכנות ובביצוע הריסת מתחם התחנה ובניקיונו.

תחנת משטרת אשדוד הישנה פעלה שנים רבות בשדרות יצחק הנשיא בעיר. בשנים הראשונות, היה זה רק המבנה המרכזי שנבנה עם הקמת התחנה. לאורך השנים, עם ריבוי המשימות, נוספו בשטח המתחם מבנים יבילים וחדר אוכל. עם התפתחות העיר ואוכלוסייתה, הוחלט על הקמת תחנת משטרה חדשה ומתקדמת, לטובת שיפור השירות לתושבים.

בשנת 2015 נחנכה תחנת משטרת אשדוד החדשה, ברחוב הנביאים בעיר, בה ממוקמים משרדי מפקדת מרחב לכיש, לצד האגפים השונים במשטרה.
בעקבות המעבר לתחנה החדשה, מתחם התחנה הישנה ברובע ה' הפך למפגע ציבורי, לאחר שנערמו כמויות אשפה רבות, צמחייה גדלה מסביבו, ושהו בו פולשים לתקופות ממושכות.

לאור זאת, החליטה עיריית אשדוד לצאת למבצע שמטרתו להשיב את הסדר הציבורי באזור, ובכך להבטיח את ביטחון התושבים החיים בסמוך לתחנת המשטרה הישנה.

בשבוע שעבר ( ראשון ) מבצע הפינוי יצא לדרך, עם הגעת באגרים (מחפרים), משאיות וטרקטורים למתחם התחנה, שהחלו בהריסת כלל המבנים היבילים והסירו את המפגעים שנוצרו.

על מנת לסיים את העבודות בזמן הקצר ביותר, החליטו בעירייה לעבוד עד השעה 21:00. במשך שלושה ימים עבדו ללא הפסקה אנשי הצוות, עד שהסתיימה הריסת המבנים.

חשוב להדגיש – כעת , המתחם סגור והמבנה מרושת במצלמות ומערכת התראה למוקד העירוני .

ההריסה והפינוי בוצעה עלידי חברת טל אור כראדי

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך