לחשב מסלול מחדש / רונן פייגנבוים

עכשיו שסימני הקורונה כבר מתחילים להעלם לנו לאט לאט, נכון עוד לא לגמרי, אבל זה עושה רשום שכזה, לפחות פה בארץ הקודש, אני מבקש שהקורונה שנעלמת לה לא תעלם ממקום אחד – מהזיכרון. עכשיו כשאנחנו כבר בלי מסכות על הפנים באוויר הפתוח, רק עם "המסכות" הקבועות שלנו שתמיד עטינו עלינו כשיצאנו לאוויר לפגוש בני אדם (המסכות שגרמו לנו להיות לא אמתיים, אבל זה סיפור אחר), אני מבקש שתזכרו או אפילו יותר מזה, לא לשכוח.

אני מבקש לא לשכוח את הרגעים האלה שהיינו כולנו בהסגרים, שהיינו כולנו בהגבלות, שהיינו כולנו במצב שבו אנחנו לא יודעים מה יהיה מחר. מבקש לא לשכוח ובעיקר להעריך. להעריך את העובדה שעכשיו אנחנו חוזרים שוב לשפיות, שאנחנו חוזרים להיות אנחנו, במהדורה הישנה אבל עם הרבה התאמות לתקופה הזו שאחרי הקורונה.

למי שעדיין לא הבין אותי, וזה קורה לי לא פעם, חשוב לא לשכוח מה הבטחנו לעצמנו. חשוב לא לשכוח שאמרנו שנעריך את הדברים הברורים מאליהם שלא התייחסנו אליהם לפני שהגיע הנגיף הקטן ועשה שינוי גדול. שנזכור שהבטחנו לא להשאיר את ההורים שלנו לבד, שנזכור שהבטחנו לתת יותר זמן לדברים החשובים כמו משפחה, שנזכור שהבטחנו ליהנות מכל הדברים הקטנים שעברו לידנו ולא הרמנו ראש לראות אותם אפילו. שנזכור כל אחד ואחת את מה שהוא אמר לעצמו והבטיח לפני שהקורונה עברה, בוודאי עכשיו רגע אחרי.

הקורונה שהולכת מאיתנו ותודה לכל מי שאחראי לכך, השאירה בנו סימנים. השאירה בנו שריטות בהארד דיסק שלנו. אנחנו כל כך רוצים לחזור לשגרה עד שיכול להיות מצב שלא נבין איפה טעינו בשגרה ההיא, שנחזור שוב לכל מה שהבטחנו שנשנה, רק כי הכל מאחורינו. את זה אני מבקש לא לשכוח. להבין את המשמעות של מה שהיה לנו לפני ושלא נחזור לכל מה שמצריך שינוי בתוכנו, כמו שהיה לפני עידן המטושים…

כי הכל מתחיל בתוכנו. נכון היינו צריכים להיות קודם בתוך חדר סגור עם מעט מאוד אנשים בכדי להבין שבעצם לא משנה איפה נהיה ובאיזה מצב, תמיד גם במקום הכי סגור אפשר לפתוח צוהר אצלנו פנימה לשינוי.

יש משפט ששמעתי מאדם חכם, שאומר: "לכל תרופה מתרגלים". אז בבקשה אל תתרגלו שוב למציאות החדשה שבה אנחנו מסירים כל מסכה וכל הגבלה מעלינו, ועל הדרך אנחנו מסירים מעלינו גם את כל התובנות שצברנו מתקופת הקורונה. אדם צובר לו ניסיונות בחייו ואם הוא למד מהן אז הוא החכים, אם הוא ממשיך לחזור על הטעיות שלו למרות הניסיון אז הוא פחות חכם… שלא להגיד טיפש.

אחד מגאוני הדור, אלברט איינשטיין אמר פעם שלעשות את אותה הפעולה ולחשוב שאפשר לקבל תוצאה אחרת היא טעות, שלא לומר טיפשות. הגיע הזמן שאם נרצה להגיע למקומות אחרים אחרי עידן הקורונה, הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש ולשנות הרגלים ישנים שהבטחנו, הבטחתם, שלא תגיעו אליהם שוב. אז בבקשה. הנה תתחילו.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך