ינואר 19, 2022
צרכנות ועסקים

שיתוף פעולה ייחודי בין דואר ישראל לבית מינה

בית מינה, המשמש כמפעל תעסוקתי לעיוורים וכבדי ראייה באשדוד, משתף פעולה עם דואר ישראל ופותח במקום מרכז למסירת דואר ⦿ זהו המרכז הראשון לעיוורים בישראל שמפעיל מרכז מסירת דואר, והזדמנות מצוינת להגברת המודעות לאוכלוסיית העיוורים

דואר ישראל באשדוד

כחלק מהרחבת הפעילות התעסוקתית של המסגרת התעסוקתית ב"בית מינה" אשדוד, חברה האגודה למען העיוור לדואר ישראל על מנת לבדוק אפשרות לפתיחת מרכז מסירת דואר. הפניה נעשתה לפני כחצי שנה ע"י האגודה, מפעילת המקום, ולאחר שעמדה בכל התנאים הנדרשים ע"י דואר ישראל, הכוללים תנאים פיזיים, נגישות והתאמה לוגיסטית, אושרה פתיחתו של מרכז למסירת דואר במקום.

כידוע, דואר ישראל מפעיל זה מכבר מרכזי מסירה במגזר הפרטי ובעמותות ציבוריות, מתוך רצון להנגיש את דברי הדואר אל האוכלוסייה באופן המיטבי. מרכזי מסירה נפתחו בחנויות ובתי עסק שכונתיים, קרוב מאוד לכתובות המגורים, והודעת SMS אישית נמסרת לנמען בציון המקום הקרוב למסירת דבר הדואר. מדיניות זו הביאה הקלה לאוכלוסיות רבות ומגוונות ובהן גם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

פתיחת מרכז נוסף גם ב"בית מינה" מרחיב את האפשרויות לקבלת דברי דואר גם עבור אוכלוסיית העיוורים הפוקדים את המקום. על מרכז מסירת הדואר ב"בית מינה" אחראית בחורה עם לקות ראיה ובעלת תעודת עיוור, אשר תפקידה כולל גם הדרכה לעובדים, קבלת סחורה, סידור, קליטה, חלוקה וכו', המאפשרת את שילובם של באי הבית במערך התפעולי של מרכז המסירה.

אסנת בן מיכה, מנהלת מרש"ל אשדוד (מרכז רב שירותים לעיוור וכבדי ראיה), מציינת כי "מדובר במפעל תעסוקתי לעיוורים יחיד בארץ שמפעיל מרכז מסירה, ויש בכך גם חשיפה והעלאת המודעות לאוכלוסיית העיוורים בעיר". מרש"ל אשדוד הינו מרכז ייחודי המעניק מגוון שירותים לכ-300 אנשים עם עיוורון ולקות ראיה, בעלי תעודת עיוור. השירותים ניתנים תחת קורת גג אחת, ע"י גורמים מקצועיים בתחום טיפולי שיקומי וחברתי. היוזמה החדשה מוסיפה עוד מסגרת למפעל התעסוקתי לעיוור.

 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

שימו לב: מטבע 5 שקלים חדש הושק היום ע"י בנק ישראל

ישראל אוחיון

הכנסת בהודעה מרשימה: אושרה הצעת חוק תשלום אבטלה לעצמאים

ישראל אוחיון

אחרי מאבקים ועתירות: חוק הפיקדון נכנס לתוקף

צוות האתר