מאי 13, 2021
חדשות אשדוד נדל"ן

ראש מינהלת הסכם הגג אשדוד מזהיר שוב: "רובע הנחל" הוא לא רובע פארק לכיש

"המשולש החקלאי, המכונה 'רובע הנחל', הוא אינו חלק מהסכם הגג אשדוד, עליו חתם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי עם משרד השיכון. נכון להיום, העירייה גם איננה מקדמת את הבניה בשטח זה בשום דרך ולכן, כל מי שמשקיע את כספו לבנייה עתידית בשטח זה – עושה זאת על דעתו בלבד" * כך אמר השבוע ראש מנהלת הסכם הגג באשדוד, אייל דוידוביץ', בעקבות פניות שנעשו אל המינהלת לאחרונה

אייל דוידוביץ׳. צילום: תום כתום

אשדוד ניצבת בפני התרחבות משמעותית והוספת אלפי יחדות דיור במסגרת הסכם הגג, אשר עליו חתם ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לפני כשלוש שנים מול משרד השיכון ומשרד האוצר. הדירות יתנו מענה לצעירי העיר במסגרת "דיור מופחת", כאשר יוקמו כ-15 מתחמי מגורים גם בתוך הרבעים הקיימים בעיר וגם באזורים חדשים.
פרויקט הדגל של הסכם הגג באשדוד הוא רובע פארק לכיש, אשר בו יוקמו כ-2,700 יחידות דיור. מדובר בשכונה שתוקם במקביל לפארק לכיש ולנחל לכיש. בשכונה מתוכננים להיבנות מבני ציבור וחינוך לצד קריית ספורט עם אצטדיון כדורגל ובו 20 אלף מקומות ישיבה והיכל כדורסל עם כ-5000 מקומות ישיבה. במהלך השנה הקרובה הליך שיווק הקרקעות ייצא לפועל ויחלו העבודות להכנת התשתיות לשכונה החדשה.

בשנים האחרונות וגם לאחרונה, גורמים פרטיים ממשיכים לשווק את קרקעות לבנייה במשולש החקלאי, שטח המכונה "רובע הנחל" ונמצא ממזרח לרובע ז'. אלא שלשטח זה, ממהר להסביר ראש מינהלת הסכם הגג באשדוד, אין כל קשר למינהלת הסכם הגג באשדוד וגם עיריית אשדוד, נכון להיום, אינה מקדמת את הבניה שם. "להסכם הגג אין כל קשר לשטח זה ואף יחידת דיור אחת לא אמורה להיבנות שם. צירוף המילים 'רובע הנחל' מטעה, לכאורה, את הציבור וחשוב להעמיד דברים על דיוקם מאחר ולאחרונה היו פניות אל מינהלת הסכם הגג אשדוד בנושא".

 

כיצד הציבור יידע להבחין בין רובע הנחל לרובע פארק לכיש?

"רובע פארק לכיש אשדוד יוקם בחלקה הצפוני של העיר, לאורך נחל לכיש ומדובר בפרויקט שעבר את שלב התכנון ויתממש כבר בשנים הקרובות במסגרת הסכם הגג. לעומת זאת, רובע הנחל/ המשולש החקלאי הוא תכנון רחוק מועד, שבשלב זה העירייה איננה מקדמת כאמור. כל מי שמשקיע את כספו לבנייה עתידית בשטח זה – עושה זאת על דעתו בלבד".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

100 רקטות נורו לכיוון ישראל מעזה. שמונה מהם לעבר אשדוד

משה סידי

39 פצועים באשדוד מתחילת סבב הלחימה בדרום

לאחר מאבק משפטי ממושך: צעיר שנפצע בתאונה באשדוד ונפטר לאחר שבוע – הובא למנוחות

ישראל אוחיון