המחקר שמוכיח: החיסונים עובדים!

המחקר שערכה קופת חולים כללית על 1.2 מיליון איש מבוטחי הקופה, ונתוניו התפרסמו אתמול, מהדהד בקול גדול ומוכיח מעל לכל ספק כי החיסון עובד.

על פי המחקר, נרשמה ירידה דרמטית של 94% תחלואה מקרב המתחסנים (שיעור ההדבקה עם סימני מחלה) לעומת אלה שלא התחסנו, וירידה של 92% בשיעור החולים קשה לעומת מי שלא התחסן. המחקר נעשה כאמור על 1.2 מיליון מבוטחים, מחציתם התחסנו ומחציתם לא. התוצאה מדברת בעד עצמה ומוכיחה את יעילותה באופן חד משמעי.

לעומת תנועת המתנגדים לחיסון וקבוצות ה"פייק ניוז" ברשתות החברתיות, כל מערכת הבריאות בישראל הביעו אמון מוחלט ביעילות החיסון ואתמול כולם קיבלו הוכחה כי החיסון יעיל לכל קבוצות הגיל באוכלוסייה. העובדות לצערנו גם נראות בשטח, עם עליית התחלואה בקרב קבוצות צעירות שטרם התחסנו לעומת ירידה משמעותית בתחלואת מבוגרים שרובם כבר התחסנו. לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, שהיה מראשוני המתחסנים, לא היה ספק בחשיבות החיסונים וכעת עם פרסום תוצאות המחקר הוא מאיץ בתושבי העיר ללכת ולהתחסן בהקדם. "החיסון מציל חיים. נקודה" הוא אומר ומציין כי "תרומת החיסון היא לאדם המתחסן, ליקיריו האהובים ומסייע בבלימת התחלואה ופתיחת המשק לפעילות נורמטיבית".

בתוך כך, נתוני התחלואה בישראל ממשיכים לרדת וגם אשדוד מציגה נתוני בלימה. על פי מודל הרמזור, רוב האזורים באשדוד הינם כתומים. שני רובעים עדיין אדומים עם מגמת ירידה ושני רובעים צהובים. ככל שהתושבים ימשיכו להקפיד על הנחיות משרד הבריאות, ירבו להיבדק ובעיקר ימשיכו להתחסן, אשדוד תמשיך להתקרב לצבע הצהוב ולהסיר את המגבלות. "נכון לעכשיו", אומרים בעירייה "רובה הגדול של האוכלוסייה באשדוד כבר התחסנה ומגמה זו הולכת וגדלה". דגש המתחסנים הוא כמובן על גילאי 65+, והעירייה מרחיבה כעת את פעילות ההסברה בטווח הגילאים האמצעיים בכל הקהילות ובקרב אוכלוסיית הצעירים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך