מרץ 5, 2021
חדשות אשדוד

שימו לב: הכנסת אישרה את הארכת הסגר השלישי

לאחר דיון ארוך, מליאת הכנסת אישרה את תקנות הארכת הסגר עד ליום ראשון בחצות, הפרטים המלאים בכתבה

שוב ייסגרו?

מליאת הכנסת אישרה את תקנות הארכת הסגר הכללי הנוכחי עד ליום ראשון, ה-31.1.21 בחצות, כולל שתי הקלות בתקופת ההארכה. 34 תמכו באישור התקנות, 7 התנגדו ואחד נמנע.

תקנות הסגר שאושרו להגבלת הפעילות: -צמצום ההתקהלויות לעד 5 אנשים בשטח סגור ועד 10 אנשים בשטח פתוח (תוך החרגה של חתונה, ברית והלוויה, שישארו לפי הקיים היום – 10 בשטח סגור ו-20 בשטח פתוח).

-הגבלות על יציאה ממקום המגורים מעבר ל 1,000 מטר, למעט חריגים כמו: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות).

-איסור יציאה ממקום המגורים לצורך שהייה במקום מגורים של אדם אחר. -צמצום פעילות ספורט מקצועי, כך שלא ניתן יהיה להפעיל מקום אימון לצורך קיום משחקים של הליגות העליונות בענפי הכדור, אלא לצורך אימון בלבד. -ביטול ההיתר ליציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים ותיקים (שאינה טיפול סוציאלי חיוני).

ההקלות: -סטודנטים שאין להם גישה ללמידה מרחוק יוכלו לקיים בחינות בשטח האוניברסיטה, ובלבד שמספרם לא יעלה על 5%. -תלמידי כיתות י״א-י״ב יוכלו להיבחן לבגרויות בבתי הספר, בהתאם לכללים שנקבעו.

לפי חוק הקורונה הגדול, בכל הנוגע לסעיפי הגבלת הפעילות במרחב הציבורי והפרטי ניתנות לוועדות הכנסת הרלוונטיות 24 שעות מראש לאשר את התקנות כולן או חלקן או לבטל או לשנות את תוקף התקנות. בתום 24 שעות התקנות נכנסות לתוקף גם ללא אישור הוועדה. אם הוועדה הרלוונטית לא הכריעה בתקנות במהלך שבעה ימים מיום שהממשלה העבירה את התקנות לוועדה, ניתנים 3 ימים נוספים למליאת הכנסת לדון ולהכריע בתקנות באותו אופן. אם המליאה לא מאשרת או לא מכריעה- בתום שלושה ימים (בשישי בחצות) יפקעו תקנות הסגר ובמקרה כזה יבוטלו כל ההגבלות על יציאה מהבית ולא תתקיים כל הגבלת התקהלות והקנסות שניתנו בגין הפרות של הגבלות אלו בשבוע האחרון של הארכת תקנות הסגר יבוטלו.

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש הציג את התקנות ואמר: "מדובר באירוע מכוון של מפלגה שהיא שותפה פריטטית בממשלה, שמונעת מהממשלה שהיא החליטה על דעתה, הסגר הזה לא נולד באוויר. ואותה הממשלה שתמכה בסגר מונעת מהוועדה של הכנסת להתכנס ולקבל את ההחלטה. זה מצב הזוי אנחנו באירוע בעיניי של מורכבות ומשילות שחסר תקדים. אני נותן פה אולי איזה פרומו באזהרה ואני אומר את זה בעיקר ל בר הכנסת בני גנץ, יש לך אחריות ושוטפות בממשלה ויש לך סמכות פריטטית בממשלה, ולא יכול להיות שבאירוע הזה אתה מונע מהממשלה לממש מדיניות כלפי נגיף הקורונה. זה פשוט אירוע לא נתפס."

ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן התייחס לטענות ואמר: " מה שקורה כאן הוא לא פחות ממדהים. אין לי הסבר איך הליכוד והסיעות החרדיות נעמדות על הרגליים האחוריות בגלל מה שהן מתארות כקומץ אנרכיסטי, למען פורעי חוק שמסכנים את הבריאות של עצמם ושל הציבור. בזמן שמיליוני ילדים נשארים בבית, עסקים נסגרים ואתם חברי הליכוד ש"ס ויהדות התורה מאפשרים לאותם מוסדות חינוך להמשיך לשים קצוץ על כולם. איך אפשר להוריד תחלואה אם הסגר לא נאכף ואם לא מאפשרים להעניק סמכויות?

ח"כ מיקי זוהר הגיב ואמר: תפסיק לשקר לציבור, אנחנו תומכים בעמדה של כחול לבן, אנחנו מנסים למצוא פשרה בין כחול לבן לחרדים, אם לא נצליח נתמוך בחוק המקורי". ח"כ קטי שטרית אמרה: "אנחנו יודעים להיות נאמנים לשותפים".

ח"כ משה גפני אמר: "יש לנו החרדים שתי בעיות, הראשונה היא שאנחנו נראים אותו דבר, אז אם רואים מישהו משתולל אז הוא אני כי הוא נראה כמוני. והבעיה השנייה שלנו היא שאנחנו הולכים עם נתניהו. כל הניזקוז של רק לא ביבי עכשיו התלבש עלינו. אם אנחנו היינו הולכים עם בני גנץ שלדעתי הוא לא מתאים להיות ראש ממשלה וגם לא חבר כנסת, אם היינו הולכים איתו לא היו התקפות נגדנו. מילה אחת לא שמעתי על זה שחופי הים מלאים, על המועדונים שפועלים מתחת לאדמה. בושה וחרפה, פגיעה באינטליגנציה הכי חמורה שיכולה להיות. למזלנו הרב הקדוש ברוך הוא ריחם עלינו וגנץ לא יהיה ראש ממשלה, זו הייתה סכנת נפשות אם הוא היה ראש הממשלה, מה שמעניין אותו זה רק הוא עצמו, רק המפלגה שלו."


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

ראש הממשלה וראש העיר סיכמו על הקמת בית חולים חירום בעיר

גבר כבן 37 נדקר והוכה בכל חלקי גופו ברחוב הרב קוק בעיר

משה אלבז

תאונת דרכים קשה התרחשה במחלף אשדוד צפון