סג״מ ר׳ מאשדוד בין מסיימי קורס בקרי טיסה

מערך הבקרה ופיקוח הטיסה אחראי על יצירת התמונה האווירית, תמונה של כל כלי הטיס הנמצאים במרחב האווירי של ישראל וסביבתה. ר: ״חלמתי להטיס מטוס קרב עוד לפני שקיבלתי מיונים לטיס״.
צילום: דובר צה"ל

תעשו הרבה כבוד לר' בן 19 מאשדוד שסיים את הקורס היוקרתי של  בקרי טיסה ועתיד להשתבץ ביב״א 509, יחידת הבקרה הדרומית במצפה רמון.

ר׳ גר בתור ילד במושב הסמוך לבסיס חצור, ר' מתאר כי מילדות זוכר איך "מטוסים שהיו נוחתים לי מעל הראש".ר' ממשיך ומתאר כי השירות בחיל האוויר הוא חלום מילדות: ״חלמתי להטיס מטוס קרב עוד לפני שקיבלתי מיונים לטיס״. ר׳ התגייס בינואר 20 לקורס טיס ואחרי צ׳ק 15 הפסיק את השתתפותו, יום לאחר מכן היה בביקור ביב״א, איך שנכנס לבונקר ונחשף לאווירה המשפחתית הבין שזה הוא מקומו. "המערך הוא בלב המבצעיות ומנהל הכל מלמעלה."

ר' גר באשדוד יחד עם משפחתו: אמו של ר׳ סוכנת מכירות, אביו עובד במרכז מחקר גרעיני ואחיו הגדול הינו סטודנט לרוקחות. ר׳ למד בכיתת מופת והרחיב פיזיקה ומחשבים והיה חלק מתנועת הצופים. בזמנו הפנוי אוהב לשמוע מוזיקה,לנגן על תופים ובצעירותו שיחק לקרוס. לר׳ בת זוג המשרתת כמפקדת בשלב המכין בבית הספר לטיסה. ר׳ דובר רוסית, שני הוריו נולדו ברוסיה.

מערך הבקרה ופיקוח הטיסה אחראי על יצירת התמונה האווירית, תמונה של כל כלי הטיס הנמצאים במרחב האווירי של ישראל וסביבתה. המערך משתתף בכלל משימות חיל האוויר הרחוקות והקרובות. הוא אמון על גילוי וזיהוי ניסיונות חדירה למרחב האווירי.. בשנת 2020 המערך סימן יעדים שונים אשר מעידים על התפתחותו: נפתח בית הספר לבקרה ופיקוח טיסה, בבסיס עובדה, הוענקו סיכות חדשות לבקרים ופקחים ובין היתר הוחלפו מדי הפקחים לסרבל.

עד כה, ההכשרות של המערך היו מפוזרות במקומות שונים בחיל, וביולי האחרון נפתח באופן רשמי בית הספר לבקרה אווירית ופיקוח טיסה בבסיס עובדה. בית הספר מתכלל גם את הכשרות היסוד וגם את ההכשרות המתקדמות של המערך, והוא הבית ספר היחיד בחיל האוייר שמרכז את כלל ההכשרות במקום אחד. ב -13.01 התקיים טקס סיום קורס קציני בקרה אווירית ופיקוח טיסה הראשון בבית הספר החדש!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך