התלמידים של היום הם המהנדסים של המחר

השנה נפתחה הכיתה הראשונה למסלול לימודים אקדמי לתואר מהנדס ולאור הביקוש הגדל, במקיף ה' נערכים לפתיחת כיתות נוספות ⦿ ערב חשיפה יתקיים ב-14/1/21, 19:00, במקיף ה'

בית ספר מקיף ה' מציע מסלול מצוינות על אזורי ישיר ומהיר לתואר מהנדס. תלמידי היסודיים המתקבלים לתכנית, מתחילים מסלול ישיר כבר מכיתה ז' ובדרכם לתואר הנכסף, חוסכים שנתיים, דוחים את השרות הצבאי וזוכים לשרות משמעותי המקנה גם ניסיון יקר מפז, בדרכם להצלחה מובטחת בשוק האזרחי. בבית הספר אומרים כי מקיף ה' הוא הראשון להציע מסלול לימודים אקדמי ברמה כיתתית, המעניק מעטפת מלאה לכל אורכו והיחיד המקנה תואר בינלאומי.
לאחר ברכת הדרך ממנהל החינוך ומהמפקחת הכוללת, הפך המקיף לבית ספר על-אזורי ללימודי ההנדסה במסלול ישיר ומהיר לתואר מהנדס. "זו בשורה ענקית לתלמידי העיר המעוניינים להיות מהנדסים", אומר מנהל בית הספר, שלומי פייער, ומעדכן שהתוכנית אושרה גם על ידי גורמי הצבא, וכי מדובר בשיתוף פעולה הדוק עם המכללה האקדמית סמי שמעון.

התכנית החלה השנה. המחזור הראשון כבר יצא לדרך והתלמידים מממשים את חזון המקיף ואת התכנית. לאחר תהליך חשיפה מאומץ, הורים רבים הציפו בשאלות, שחלקן אף השפיעו על התכנית בשלב גיבושה. נרשמו 62 תלמידים, מתוכם הגיעו 37 ילדים לראיונות, לא לפני שקיבלו את המלצת הצוות החינוכי מבית הספר היסודי. את שלב הראיונות עברו 28 תלמידים שניגשו למבחן פסיכוטכני מותאם, שנבנה במיוחד לתכנית. 26 תלמידים עברו את המבחן, והכיתה נפתחה עם 25 תלמידים.

"מדובר בתכנית על-אזורית לכל בוגרי כיתות ו' בעיר, כשהתלמידים הגיעו מכל קצוות העיר" אומר פייער ומציין כי תכנית הלמידה הייחודית נבנתה ע"י רכזי המתמטיקה והפיסיקה של מכללת סמי שמעון, ומדגיש את שיתוף הפעולה והליווי ההדוק שנועדו להכין את התלמידים בצורה המיטבית למבחני הכניסה למכללה האקדמית המתוכננים לפסח. עוד הוא מבקש להדגיש כי "התכנית מאושרת וכבר פועלת ואנו מממשים את ההבטחה שהתלמידים ישתלבו בצמרת העשייה – בבית הספר, באקדמיה, בצבא ולאחר כל אלו וודאי שהצלחתם סלולה גם באזרחות.

ויקה, תלמידת שכבה ז' בכיתת מצוינות: "אני נמצאת בפרויקט לה״ב (לקראת הנדסה ובגרות). כיתה מדהימה עם מסלול מעניין, ישיר ומהיר לתואר מהנדס. הכיתה מתמקדת במתמטיקה וכל מה שסביבה, ומובילה אותנו להצלחה. התחברתי לכיתה ולאופן הלמידה, הכרתי חברים חדשים ואני מאוד נהנית ומתקדמת".

 

כיתה ראשונה בשכבה ז' כבר פועלת השנה וכל המעוניין להצטרף מוזמן לפנות לביה"ס באמצעות אתר מקיף ה' ולמלא פרטים ליצירת קשר. בנוסף לכך, יפורסמו באתר מועדי חשיפה נוספים, ימי הורים, פאנלים ועוד. בינתיים שריינו את ערב החשיפה, שיתקיים בתאריך 4/1/2021 בשעה 19:00 במקיף ה'. (קישור למפגש יפורסם בסמוך לאירוע באתר המקיף).

 

הרישום העירוני לתכנית יפתח ב-14/1/2021. רוצו להירשם והבטיחו את עתידכם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך