צאו להתחסן, בשביל כולנו!

בואו נתחיל מהסוף, כל הכבוד לראש הממשלה בנימין נתניהו שהצליח לגייס מיליוני חיסונים נגד הקורונה לטובת מדינת ישראל. בימנו אלה, שכל העולם מחפש לרכוש כמה שיותר חיסונים, הרי שמדובר בהחלט בהצלחה מבחינתו.

מצד שני יש לנו הרבה ביקורות בזמן האחרון על התנהלותה של ממשלת ישראל והעומד בראשה. רק בימים האחרונים הבנו שאנחנו בדרך לעוד בחירות ומדובר למי ששכח בהליכה לארבעה קמפיינים של בחירות בפחות משנתיים. לזה תוסיפו משרדי ממשלה עם שרים לענייני כלום, עם ותפקידים הזויים שנוצרו, שהביאה לנו לבסוף לממשלת קורונה שכשלה ומוטטה את אמון הציבור ויצרה במקום איחוד, עם מפולג אולי יותר מכפי שהיה מעולם.

בואו נעשה לכם תזכורת קצרה של תמצית העלילה עד כה… בתחילת מרץ הגיעה לארץ מגפת הקורונה שפגעה בעולם כולו בצורה קשה. קרוב ל-1.8 מיליון אנשים ברחבי העולם נספו מתוכם למעלה מ-3,000 ישראלים. מספרים בסדר גדול שלא ידענו. בהתחלה אמרו שזה שפעת עם יחסי ציבור שבגללה עשינו את החגים לבד. במקביל הגיעו אחוזי האבטלה מהגבוהים שהיו פה, משם הדרך לכך שהאוכלוסייה המבוגרת הייתה בסיכון גבוה מאוד הייתה קצרה. השינוי היה גם חיצוני, המסכות, לא אלה שאנחנו שמים בהתנהגות איש לרעהו, האמתיות, הפכו לאקססוריז הכרחי. בקיצור הגיעה מגפה ושינתה עולם וסדרי עולם.

העולם נחרד וחיפש פתרון בכדי לצאת כמה שיותר מהר מהמגפה הנוראית הזו ולחזור לנורמאליות שפעם נראתה לנו בנאלית. חברות התרופות התחילו לעבוד קשה על חיסון והתעסקו, כך נראה, רק בזה. ארגון הבריאות של ארה"ב אישר את החיסונים בנוהל חירום והכל בכדי לגמור עם זה כבר. כל המדינות החלו להיאבק על כל חיסון וחיסון והנה, מדינה קטנה והמוקפת אויבים במזרח התיכון, הצליחה לרכוש לפני מעצמות אירופאיות לא פחות מחמישה מיליון חיסונים, והיא בדרך לרכוש עוד שיהיו מספיקים עבור כל האוכלוסייה בישראל. וזה שלו, של ראש הממשלה. או כמו שנהוג להגיד, מה ששלו שלו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שאני לא חוסך ממנו בביקורות בדרך כלל הוא שדאג לזה כאמור. יתרה מכך הוא גם ניצב לעיני המצלמות במוצאי השבת האחרונה והתחסן ראשון יחד עם שר הבריאות, יולי אדלשטיין בכדי לתת דוגמה לאזרחי ישראל. זה מביא אותנו לעניין החשש מחיסון. יש כאלה שחוששים מהחיסון ובצדק. בכל זאת מדובר בתהליך של הפקה, של חיסון מאפס. חיסון שמצריך המון בירוקרטיה, המון ניסויים והמון אישורים שלהשיג אותם בפרק זמן קצר של פחות משנה, בהחלט גורם למחשבות שניות לחלק מהאנשים לפני שיקבלו את החיסון. אני באופן אישי לא חושב שחיסונים אלו מסוכנים. אומנם האמון במנהיגים שלנו ירד בגלל השנה האחרונה שעברנו, אבל יחד עם זאת אני לא מאמין שהם ייקחו אחריות לא מבוססת וישחקו בבריאותם של כחמישה מיליון אזרחים לערך שיחוסנו. המדינה החליטה כי החיסון הוא חובה, כי החיסון יחזיר לנו את השגרה, שהחיסון יחזיר לנו את מה שנעלם לנו מן החיים, שנוכל לחזור לחגים עם הקרובים והאהובים עלינו, שהוא יאפשר לנו דברים יומיומיים שהיו לנו כמו אפילו לשתות בירה עם החברים שלנו בברים, והכי חשוב נוכל לשמוח בשמחות כמו שעם ישראל יודע ואוהב. אז צאו להתחסן, בשביל כולנו.

בואו נחזור רגע להתחלה. בלי טיפה של ציניות אני אומר כל הכבוד לראש הממשלה בנימין נתניהו. כשם שביקרתי אותך כשהיה מגיע לך אני באותה נשימה אומר עכשיו. תודה. כשמגיע אז מגיע.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך