ינואר 21, 2021
חדשות אשדוד

הסערה מתחילה: שימו לב – כך פעולת העירייה למנוע את נזקי הסערה שנכנסת לאשדוד

בעיריית אשדוד פועלים משעות הבוקר המוקדמות על מנת לטפל ביעילות בסערה הצפויה להכנס לעיר אשדוד בשעות הקרובות, כל מהש רציתם לדעת על הפעולות המוקדמות בכתבה המלאה

יום גשום באשדוד

בהתאם לנוהל סערה, עיריית אשדוד עברה הבוקר החל מהשעה 8:00 לרמת כוננות 3 (אחד לפני הגבוה ביותר) עיריית אשדוד, העיר החמישית בגודלה עם 622 רחובות ו-11,040 קולטנים הפרוסים ברחבי העיר נמצאת לקראת הערכות למזג אוויר קיצון שעתיד להכנס החל מהיום בצהריים.

עיבוי ותגבור בצוותי עבודה – 20 צוותי עבודה יעודיים יפעלו לאורך כל הסערה ובהתאם לנוהל במטרה לתת מענה לכלל התרחישים ובנוסף לבצע משימות פיקוח בקרה לאורך כל הסערה. תורת ההפעלה כוללת את כלל הגופים והיחידות העירוניות. פיקוח עירוני, שיטור עירוני, ביטחון עירוני, איכות הסביבה, אגף החופים, מוקד עירוני רישוי עסקים, מנהלות הרובע ועוד.

כולם משנים את עבודתם ומתמקדים בביצוע הפקודה שקיבל כפי שנכתבה בנוהל סערה. לשם כך המערך המרכזי – החמ"ל העירוני במצב כוננות 3. תפעיל העירייה את החמ"ל העירוני באופן שילדי לבניית תמונת המצב , הערכת המצב והכנת הכוחות העירוניים לפעולה.
blank
המוקד עירוני – מרכז שליטה ובקרה עירוני מתכלל את האירועים ונותן את תמונת המצב למקבלי ההחלטות בחמ״ל גם באמצעות 703 מצלמות אשר נותנות תמונת מצב על העיר ולכך יש להוסיף דיווח תושבי העיר ודיווח צוותי החירום של העירייה מאפשרים לתכלל את האירוע . בנוסף, המוקד נערך להקמת מוקד אחוד ביחד עם כב״ה, משטרת אשדוד ועיריית אשדוד במטרה לתכלל את האירועים באופן אחוד.

הקמת צוותי עבודה רבים – לצורך כך הוקמו צוותי עבודה נוספים, הצוותים בנויים מעבודה עירייה מהמחלקות השונות אשר עפ הנוהל מבצעים הסבה לצורך תגבור הכוחות בשטח במהלך הסערה. הצוותים מחולקים לצוותי ברובעים ברובעים אליהם יצטרפו, צוותי תגבור וצוותי מסלולים אשר יסרקו כאופן קבוע את המקומות הרגישים יוסף יתנו מענה מיידי להתפתחויות בשטח שנוצרו כתוצאה ממזג האוויר כדוגמת, חסימת צירים יזומה על ידי צוותי העבודה אשר יבצעו חסימת ציר במידה ותחל אסופת מים במטרה למנוע נזקים ברכוש ובנפש .
blank
מה היא יכולת הספיגה של הקולטן? חשוב להדגיש – הקולטנים אינם יכולים לקלוט מעל 25 מ״מ משקעים שירדים בזמן קצר ובמיוחד במקומות הנמוכים בעיר שיורדים בזמן קצר. לכן העירייה נערכת עם כלל האמצעים שיש ברשותה ביוביות בכוננות ומוכנות להפעלה מידית, חסימות צירים בהתאם לנוהל מסודר במטרה לשמר ככל שניתן את שגרת החיים.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
blank

כתבות שאולי יעניינו אותך

שימו לב: בעקבות הגידול בתחלואה – המשטרה יוצאת במצבע אכיפה מיוחד בסופ"ש

ישראל אוחיון

המשטרה פשטה על בתיהם של 7 תושבי אשדוד בחשד לעבירות מס קשות והלוואות בריבית

משה אלבז

הולך רגל כבן 37 נפגע ממשאית בעיר

משה אלבז