בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה

חנוכה ידוע לנו כחג הניסים, היהדות אוהבת ניסים, ובחנוכה מדובר באחד הניסים הגדולים ביותר שהיו כאן, הנס הזכור כנס פך השמן, או פך השמן הקטן שכנגד כל הסיכויים וההיגיון החזיק שמונה ימים, ואפשר להדליק את מנורת בית המקדש.

בטורים האחרונים שלי אני מדבר על השסעים, הקרעים והדברים שבוערים לנו בבטן "הרכה" של המדינה הזו. דברים שגורמים לנו כל כך לייחל לנס, בסגנון נס פך השמן, או הכי קרוב אליו שאפשר. משהו שיגרום לנו להתחבר שוב. מדובר בעיניי בנס לא קטן, אבל כמו אז, גם היום אפשר לראות את האור. הטור שלי ידבר על הכמיהה לזה.

אני מתפלל ואתפלל לניסים שבאים עלינו בכל דור ודור, ויגיעו גם בדור הזה. אני חושב שאדבר בשם כולנו אם הנס המידי שאנחנו זקוקים ומבקשים אותו, הוא קודם כל נס שירחיק מעלינו את הקורונה. יכול להיות שזה יהיה בצורת החיסון שמגיע אלינו. רק תראו מתי מגיע החיסון לישראל? נכון, בדיוק בימים שאנחנו מזכירים את נס פך השמן אז בבית המקדש. אל תגידו לי שזה מקרי, וגם אם תגידו, אני אגיד שיש פה משהו שהוא לא פחות חזק מנס. החיסון הזה שווה בריאות, שווה חיים מחודשים, "חנוכת הבית" של ימינו, של בריאותנו. אני מאחל ליום שבו הקורונה תיעלם מהעולם ואתה ייעלמו בעיותינו מכל הסוגים ומכל המינים שקמים עלינו.

אני מאחל לעוד נס, שהוא בהחלט נס שאנחנו יכולים ליצור אותו בעצמנו. אותו נס שיביא קץ על "מלחמת האחים" שנוצרה פה. שיגרום לכך שהיא תעלם לא פחות מהר מהקורונה. שנהיה כבר עם אחד, כמה שניתן והכי קרוב לזה. מדינת ישראל ותושביה אלופי העולם בלהיות מאוחדים רק בעת צרה או באסונות שלא נדע. אם זה בעת מלחמה מול אויב, או בעת בעיה בריאותית, או אפילו אם זה אחד או אחת מאתנו, שאנחנו עוקבים אחרי סיפורם, ראו נעמה יששכר. אנחנו באחדותנו רק כשקשה לנו. אולי הגיעה העת ל"נס" בזמן הזה, שיחבר אותנו יחד כבר עתה. שנביא מזור לבעיותינו החברתיות לפני שנביא פתרון לנגיף. אני מאחל ומייחל ליום שבו המחלוקות הפוליטיות ייגמרו, תהיה הנהגה מדינית אחראית, אכפתית וקשובה לאזרחים שלה. זה נס שיכול לבוא עלינו ממש בקרוב…ולא אני לא רומז לבחירות שקרבות. זה דווקא יהיה נס אם הן לא יתקיימו…אבל אני לא רוצה לבזבז את הבקשה לניסים על בחירות שיגרמו לעוד שסע, אלא על איחוד. בנינו זה "נס" שאנחנו יכולים לארגן אותו.

ואם בניסים עסקינן אז לקראת סיום אבקש עוד נס שהוא אולי קצת בנימה צינית, אבל קרוב לליבי, ומה קרוב לליבי מאשר הכדורגל. אני מחכה ליום שנבחרת ישראל בכדורגל תביא לנו קצת נחת ולא נתרפק על מונדיאל 1970 (מה, לא הגיע הזמן להחליף את הסיפורים של אבא שלי, שייע פייגנבוים, שחגג בימים אלה 73 ויבדל לחיים ארוכים, בסיפורים חדשים יותר?)….. די כבר, חמישים שנים אנחנו לא רואים את המונדיאל, לא רואים את האור בקצה האצטדיון…אז אולי עכשיו בחנוכה יגיע הזמן לנס… ואם לא נראה את האור.. אז לפחות נראה את האורות שמגיעים ממשחקי המונדיאל….

בתפילת הדלקת הנרות אנו אומרים: "על הַנִּסִּים וְעַל הַפֻּרְקָן וְעַל הַגְּבוּרוֹת וְעַל הַתְּשׁוּעוֹת וְעַל הַנִּפְלָאוֹת וְעַל הַנֶּחָמוֹת שֶׁעָשִׂיתָ לַאֲבוֹתֵינוּ בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה…אז הנה תעשה לנו נס גם בזמן הזה בבקשה…

שלכם רונן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך