דצמבר 6, 2021
קצרים

רכבים חשמליים בשירות עיריית אשדוד

אל הרכב החשמלי הראשון, GE3 של חברת GAC (אוריון מוביליטי), שהצטרף לצי הרכב של עיריית אשדוד, נוספו שלושה רכבים חשמליים חדשים. העירייה ממשיכה להגשים את מטרתה ולהחליף את כל הרכב התפעולי לרכב חשמלי. אשדוד חכמה ושומרת על איכות הסביבה

צילומים: עיריית אשדוד.

"במסגרת העמידה בחזון ראש העיר והמעבר לתחבורה חכמה, נקייה וידידותית לסביבה, מחלקת הרכב והבטיחות בתעבורה של עיריית אשדוד הוסיפה לצי הרכב של עיריית אשדוד עוד 3 רכבים חשמליים מסוג GAC", אומר  אמנון לוי, מנהל המחלקה ומציין כי הרכבים החדשים יסופקו ליחידות הבאות: נטיעות, מחשוב ופיקוח עירוני.

כזכור, באוגוסט השנה, השיקה עיריית אשדוד את הרכב החשמלי הראשון לתקופת הרצה, כחלק ממדיניות שנועדה להחליף את כל צי הרכב התפעולי לרכבים ידידותיים לסביבה. הרכב החשמלי הראשון מדגם GE3 של חברת GAC, נמסר למחלקת הפיקוח תחת המיתוג "ניידת חשמלית לאכיפה עירונית", והוכיח את יעילותו ובעיקר חיסכון תפעולי ושמירה על ערכי הסביבה, בהתאם לחזון ראש העיר.

כעת נוספו לה 3 ניידות חדשות. "עד כה רכשה העירייה 4 רכבים חשמליים  ו-4 קטנועים חשמליים, שהחליפו רכבים מונעים בנזין וסולר המזהמים את הסביבה" אומר לוי ומציין כי "המטרה היא החלפת כל צי הרכב התפעולי לרכבים חשמליים הידידותיים לסביבה תוך כדי התייעלות תפעולית ואנרגטית".

blank

החלפת הרכבים היא חלק מתכנית ארוכת טווח בנושא קיימות ואיכות סביבה, שכוללת נושאים רבים בתחומי השירות והפיתוח העירוניים, העולה בקנה אחד עם חזון ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לעיר חכמה ומקיימת המקדמת את כל נושאי הסביבה ואיכות החיים לתושב.

דגם ה-GE3 מצויד בסוללה גדולה בעלת קיבולת מהגבוהות הקיימות בשוק (54.75 קוט"ש), נטענת באמצעות טעינת AC ומציעה טווח נסיעה של 309 ק"מ לפי תקן WLTP, שהוא טווח הנסיעה הגדול ביותר ברכב חשמלי כיום. בהשוואה לרכב רגיל, ה-GE3 מאפשר חיסכון של כ-80% בעלות האנרגיה, המהווה חיסכון כספי של אלפי שקלים בשנה ובמיוחד מציע טכנולוגיה נקייה ששומרת על ערכי הסביבה.

לוי הציג את הרכבים החדשים וציין שמדובר ברכב חשמלי באופן מלא (לא היברידי). כמו כן הוא מציין כי בחניון העירייה הותקנו 4 עמדות טעינה כתשתית לקליטה של רכבים נוספים שיירכשו בעתיד.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

המחזור ה-11 של תכנית המאיץ

צוות האתר

עיר האומנים מגיעה לאשדוד

צוות האתר

משפיענים אשדודים מעולמות שונים נפגשו בירושלים

משה אלבז