נס חנוכה באסותא אשדוד: ניצלו חייה של בת 8 חודשים לאחר ששאפה חלקיק מתכת

התינוקת תושבת מושב בשפלה, סבלה מזה 8 ימים מנשימות רעשניות. עם קבלתה במיון נשלחה במידית לצילום חזה, שם זוהה חלקיק מתכת בגדול של .1/1.5 סמ' שטוח, התקוע בקנה הנשימה. היא נותחה ומצבה מוגדר כעת טוב ויציב.
התינוקת והוריה. (צילומים אסותא אשדוד).

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הגיעה לפני מספר ימים תינוקת בת 8 חודשים כאשר היא סובלת מנשימה רעשנית "סטרידור".

מבירור המקרה עולה, כי התינוקת תושבת מושב בשפלה, סבלה מזה 8 ימים מנשימות רעשניות. הוריה של התינוקת פנו לרופא בקהילה שאבחן אותה כסובלת מקוצר נשימה קל, וכטיפול הציע מתן סטרואידים. לאחר הטיפול התרופתי מצבה השתפר קלות, עם זאת, לאחר חמישה ימים, כאשר מצבה לא השתפר מספיק ומתן התרופה הופסק, מצבה החמיר. בעקבות כך פנו הוריה למיון ילדים בבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

החלקיק שהוצא.

עם קבלתה במיון נשלחה במידית לצילום חזה, שם זוהה חלקיק מתכת בגדול של .1/1.5 סמ' שטוח, התקוע בקנה הנשימה. עם זיהוי הבעיה, נשלחה בבהילות לחדר ניתוח, לצורך ניתוח חירום בהובלתם של מחלקת אף אוזן גרון/ניתוחי ראש צוואר ומחלקת הרדמה של ביה"ח, בהובלתם ד"ר אבנת תמיר וד"ר שמאין.  בגלל גודלו היחסי של החלקיק, מדובר היה בניתוח מורכב וארוך, אך בסופו החלקיק הוצא.

לאחר הניתוח, הועברה המטופלת להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ ילדים לטיפולו של ד"ר אביעד רוזנברג, כשהיא מורדמת ומונשמת. לאחר שלושה ימים, התעוררה התינוקת, והיא עברה גמילה מהנשמה. מצבה מוגדר כעת טוב ויציב והיא צפויה להשתחרר לביתה כבר בימים הקרובים.

הצוות שטיפל בתינוקת.

יעל מזרחי אמא של נעה התינוקת: "אני מבקשת להודות לצוות בית החולים, כולם ללא יוצא מן הכלל, קיבלנו טיפול מדהים ומציל חיים. מעבר לעובדה שמדובר בבית חולים חדש ומוביל, אין לי ספק שהעובדה שדווקא צוות נשי מקצועי ומוביל טיפל בנו במסירות ורגישות יוצאות דופן, סייעו בטיפול"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך