בן 90 עבר ניתוח ייחודי של החלפת מפרק ברך באסותא אשדוד

ולדמיר אטקין סבל שנים מבעיות ברכיים בשתי הרגלים, הדבר בא לידי ביטוי במוגבלות תנועה והוא נאלץלהיעזר בהליכון. לאור מצבו הגופני הטוב ולצד רצונו לשפר את איכות חייו, אופציית הניתוח להחלפת מפרק ברך, ביכולתה לשפר את איכות חייו. הניתוח נערך בשיטתו החדשה של פרופ' דרקסלר, ועבר בהצלחה.
ולדימיר אטקין. (צילומים: דובורת אסותא אשדוד).

אל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד, מחלקת אורתופדיה, בראשות פרופ' דרקסלר, הגיע בחודש שעבר מטופל בן 90, ולדמיר אטקין תושב אשדוד, עם בקשה ל "שיפור איכות החיים".

מבירור המקרה עולה, שהמטופל סובל שנים מבעיות ברכיים בשתי הרגלים שהחמירו עם השנים ובפרט רגל שמאל.  הדבר בא לידי ביטוי במוגבלות תנועה קיצונית: ברך מכופפת. כתוצאה מכך, נאלץ המטופל להיעזר בהליכון או מקל לאורך שנים.
עם הגעתו למרפאה ולאחר בדיקה מקיפה, הוסבר למטופל ולבני משפחתו כי לאור מצבו הגופני הטוב ולצד רצונו לשפר את איכות חייו, אופציית הניתוח להחלפת מפרק ברך, על אף המורכבת שבה, ביכולתה לשפר את איכות חייו בצורה ניכרת.
המטופל קיבל את עצת הרופאים ואמש נערך כאמור הניתוח בשיטתו החדשה של פרופ' דרקסלר, ועבר בהצלחה לרבות יישור מלא ויכולת כיפוף ללא מוגבלות של הברך.

הרופא המטפל והמנתח פרופ' דרקסלר: "מדובר במטופל שסבל לאורך שנים מפגיעה ניכרת בברכו השמאלית. כתוצאה מכך תנועתו הייתה מוגבלת והוא נזקק לעזרים חיצוניים כדוגמת מקל והליכון לכל פעולה פשוטה. לאחר בחינת מצבו הגופני הכללי הטוב, הוחלט להציע לו אפשרות של ניתוח החלפת ברך.
מדובר בניתוח מורכב, שמפאת גילו של המטופל אף היה מורכב יותר, ייתרה מכך, מדובר בטיפול לא נפוץ בשכבת הגיל הנאנוגנרי עבור מטופל בגיל הזה, כך ע"פ הספרות המקצועית הכללית, והמקרה הראשון עבורי של מטופל בעשור העשירי לחייו שבוצע בו הניתוח. לשמחתי, הניתוח עבר בהצלחה, לרבות יישור מלא של הברך. איכות חייו תשתפר במהירות ובשאיפה כי לא יזדקק בעתיד להליכון או מקל".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך