ינואר 16, 2021
קצרים

עדכון חשוב לבעלי כלבים באשדוד

הכנסת אישרה תיקון חקיקה לפקודת הכלבת, שמסדיר בין היתר את החובות החלות על בעלי כלבים וחתולים בדבר חיסונם כנגד מחלת כלבת, חובת החזקתם ברישיון והסגרתם לתחנת ההסגר במקרה בו נשכו או שרטו. חובת ההסגר הינה אמצעי לוודא כי בעל החיים אינו חולה כלבת ולא הדביק אדם שננשך על ידו.

כלבים בכלבייה של אשדוד

המחלקה הווטרינרית באשדוד מבקשת לעדכן את ציבור בעלי הכלבים ולציין כי תיקון החוק שאישרה הכנסת ב-11/11/20, כולל שני שינויים עיקריים: 1) ספירת הימים בהסגר תחל מיום אירוע הנשיכה ולא מיום כניסת בעל החיים להסגר. 2) במקרים מסוימים, בסמכות הווטרינר הרשותי לאשר תצפית ביתית על הכלב במקום להסגירו פיזית לתחנת ההסגר. בנוסף, במקרים של בעלי חיים אשר זקוקים לטיפול או השגחה רפואית יתאפשר קיום תצפית במרפאה וטרינרית שאושרה לכך.

 

"חשוב להבהיר כי גם היום, לאחר שינוי החוק, ברירת המחדל לתצפית על כלב או חתול שנשכו אדם, הנה בכלבייה העירונית" אומרים במחלקה הווטרינרית ומציינים כי החלופה לתצפית ביתית יכולה להישקל על ידי הווטרינר העירוני רק בתנאים הבאים:

  1. הבעלים או המחזיק בכלב או החתול, התייצב בשירות הווטרינרי העירוני עם בעל החיים בתוך 24 מרגע שנודע לו דבר הנשיכה/ שריטה.
  2. הכלב הוחזק ברישיון בתוקף במועד הנשיכה. ….
  3. במקרה של חתול תתבצע בדיקה של תיעוד חיסון כלבת מהימן ב- 15 החודשים האחרונים טרם הנשיכה. …
  4. חתימה של הבעלים על תצהיר כי בעל החיים לא שהה באזור שהוכרז כנגוע בכלבת בשלושת החודשים שקדמו לנשיכה ולא בא במגע עם בעל חיים החשוד כנגוע בכלבת ב-45 יום שקדמו לנשיכה.
  5. הכלב הנושך, ויתר הכלבים שמתגוררים באותה הכתובת, לא תועדו או נתפסו משוטטים יותר מפעמיים בשנתיים שקדמו לנשיכה.
  6. קבלת היתר בכתב מהווטרינר הרשותי המאשר חלופת הסגר בית.
  7. תשלום אגרה בסך 365 ₪, עבור ליווי ופיקוח ווטרינרי להליך ההחזקה בתצפית בית.

במחלקה הווטרינרית מברכים על השינוי בחקיקה אשר מתאים למציאות בת ימינו, אך מציינים כי התיקון דורש מבעלי כלבים וחתולים לגלות אחריות בכל נושא הרישוי והחיסון. במחלקה מזכירים כי כל הכלבים במדינת ישראל מחויבים בחיסון כלבת והוצאת רישיון מגיל 3 חודשים, וצריכים לעשות זאת אחת לשנה. "אי החזקת הכלב ברישיון תמנע את האפשרות לביצוע תצפית ביתית" הם אומרים ומציעים לבעלי הכלבים והחתולים להקדים ולהסדיר את רישיון ההחזקה שלהם כחוק, לדאוג לחיסונם נגד כלבת פעם בשנה ולמנוע שוטטות הכלבים ברשות הרבים.

הכלבייה העירונית ברחוב העופרת 10, עומדת לשירות בעלי הכלבים, בה יוכלו בעלי החיים לעבור בדיקה במהלך תקופת ההסגר לשלילת סימנים מחשידים לכלבת.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
blank

כתבות שאולי יעניינו אותך

לא מוותרים על מבצע ג'וחא

צוות האתר

בית המשפט לאמא: "תשני את שם התינוק"

צוות האתר

AliceCode – מנהיגות טכנולוגית לילדות ונערות באשדוד

צוות האתר