אוקטובר 20, 2021
חדשות אשדוד

אשדוד זכתה ב5 כוכבים על קידום הבטיחות בדרכים

הישג משמעותי לעיר אשדוד שזכתה ל5 כוכבים בקידום הבטיחות בדרכים. מדובר בתחרות המועצה לישראל בה שיבחו את העיר אשדוד על פעילותה המוצלחת בתחום הבטיחות בדרכים

הטקס התקיים במועצה לישראל יפה בתל-אביב, בהשתתפות שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, חה"כ מירי רגב, אשר העניקה את התעודות לרשויות המצטיינות, וחברי הנשיאות: יו"ר המועצה לישראל יפה מר אברהם כץ-עוז, מנכ"לית הרלב"ד – תא"ל (מיל') רחלי טבת ויזל, מנכ"ל משרד התחבורה מר עופר מלכה, רב ניצב (בדימוס) שלמה אהרונישקי – יו"ר התחרות, מנכ"ל המועצה לישראל יפה ויצמן משיח ומר יוחאי וג'ימה, ראש מנהל ביטחון, חירום ותפקידים מיוחדים במרכז לשלטון מקומי.

לקראת התחרות, השופטים ממתנדבי המועצה עברו הכשרה מיוחדת והעניקו ציונים לפי קריטריונים שונים. "זו הפעם הראשונה שמתקיימת בארץ תחרות בנושא בטיחות בדרכים במרחב העירוני" אומרת אילנית אלימלך, מנהלת מחלקת בטיחות בדרכים בעיריית אשדוד, ומציינת כי , "לתחרות נרשמו למעלה מ-50 ערים ומועצות מקומיות אשר חולקו לבתים, לפי גודלן ומאפייניהן". בין הנושאים שנבחנו: ניהול הבטיחות בדרכים, תשתיות (כבישים, שבילי אופניים, צמתים וכד'), חינוך והסברה (פעילויות בבתי הספר, שילוט חוצות ופרסום באתר האינטרנט העירוני), באכיפה (חוקי עזר עירוניים ותקנות) ושיתוף תושבים (מיזמים: נשק וסע, משמרות זה"ב.. ועוד).

עם תום הביקורות ברשויות, התכנסה הועדה העליונה בראשות אהרונישקי, ודירגה את הרשויות בכוכבים כאשר חמישה כוכבים הוא המספר המרבי. אשדוד כאמור השתתפה בתחרות וקטפה חמישה כוכבים על קידום הבטיחות בדרכים. "הצגנו בפני צוות השופטים את העשייה בעיר בנושאים שונים, החל מקידום התשתיות, מעגלי תנועה, פסי האטה, גדרות בטיחות, הגבהת צמתים, שבילי אופניים ושיפור התחבורה החכמה, וכלה בפעילויות חינוכיות שנעשו בבתי ספר ובקהילה. בנוסף הוצגו שיתופי הפעולה של הרשות המקומית עם משרד התנועה, והאכיפה העירונית הרחבה בנושא אופנים חשמליים ובכלל, כמו גם מערך ההסברה שהעירייה מקדמת בכל נושאי הבטיחות בדרכים" אומרת אילנית אלימלך מנהלת היחידה לבטיחות בדרכים במינהל ההנדסה.

אחת ממטרות העל של המועצה לישראל יפה היא להפוך את אזרחי המדינה לשותפים פעילים במאמצי הטיפוח הסביבתי ובשמירה על ערכי האסתטיקה בארץ. כדי להשיג מטרה זו, מקיימת המועצה מגוון תחרויות ארציות שמטרתן להגביר מודעות לערכים אלו ולעודד אזרחים מכל מגזרי החברה, להשקיע את מרצם בפעילויות עיצוב, תכנון, בניה ויצירה שיאדירו את יופייה של הארץ. כוכבי היופי הוענקו לאשדוד בשל מאמציה לקדם את נושאי הבטיחות בדרכים בכל התחומים: תשתיות, חינוך הסברה ואכיפה.

ראש העיר אמר: "5 כוכבים לאשדוד על קידום הבטיחות בדרכים. שמח לבשר שבתחרות המועצה לישראל היפה, זכתה עירנו אשדוד, לציון המרבי של 5 כוכבים על קידום הבטיחות בדרכים במרחב המוניציפלי. צוות השופטים התרשם מהעשייה בעיר, מקידום התשתיות, מעגלי התנועה, פסי האטה, שבילי אופניים, תחבורה חכמה, הסברה בנושאי בטיחות בדרכים שמקדמת העירייה ופעילויות חינוכיות הנעשות בבתי הספר ובקהילה. נמשיך לפעול ולשפר את תנאי הדרך עבור התושבים, לקדם בטיחות בדרכים ושמירה על חיי אדם".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

מלחמת הכנופיות: אייל נגר נעצר בחשד למעורבות בדקירת צעיר המקושר לטנסקי

משה אלבז

משרד האוצר הודיע על חברה שתפעיל את מתקן התפלת מי הים באשדוד

ישראל אוחיון

המשטרה עצרה חשוד נוסף בתקיפת צעיר בפטיש ביום ראשון

משה אלבז