ד"ר יחיאל לסרי: "נרכז מאמץ בבלימת ההתפשטות במערכת החינוך"

ראש העיר דיבר אמש בישיבת מטה הקורונה בעיר על הפיכתה של אשדוד לעיר ירוקה ועל הצעדים שינקטו כדי לשמור על כך ולהוריד עוד יותר את רמת התחלואה בעיר

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי כינס אתמול את ישיבת מטה הקורונה ואמר: ״העיר אשדוד מוגדרת כעיר ירוקה, ומדי יום אנחנו רואים ירידה נוספת ברמת התחלואה בעיר. אך עם זאת, קיימת ההבנה שהנתונים יכולים להשתנות באופן מהיר במידה והכללים לא יישמרו.

המוקד שנמצא בסיכון המשמעותי ביותר במצב המגבלות כעת, הוא מערכת החינוך. לכן, עלינו לרכז שם מאמץ במניעת התפשטות הנגיף. לעיתים קרובות ילדים אינם מפתחים תסמינים ולכן הקפדה על הנחיות בבית, במעון, בגן הילדים ובבית הספר הינה קריטית.
לכן, נקטנו בפעולות של הפעלת הגנים רק 5 ימים בשבוע, מניעת כניסה של גורמי חוץ, ובדיקות קורונה לצוות פעם בשבוע.

נקודות עיקריות שעלו במהלך הישיבה:

ניסיון שילוב טכנולוגיות לאיתור מהיר של נקודות חמות במוסדות חינוך*

1. רבע מחולי הקורונה באשדוד הם בגילאי 0-18 ולכן מערכת החינוך מהווה מוקד מרכזי בהדבקות, ולכן עלינו לפעול ולהשקיע מאמצים נוספים במטרה לשמור ככל שניתן על היותנו עיר ירוקה.

2. הרושם הכללי הוא שישנה היענות גבוהה מאוד בקרב עובדי מערכת החינוך, שהגיעו להיבדק במתחמים שפתחנו במהלך השבוע שעבר ובסופ"ש האחרון. ישנה חשיבות גבוהה מצד עובדי מערכת החינוך להיבדק, גם אם הם מרגישים טוב וללא תסמינים.

3. ראש העיר הנחה לבדוק רכישת מכשירים לבדיקת קורונה מהירה שיהיו בשימוש מערכת החינוך. מלבד זאת, חייב להתקיים שיתוף פעולה יומיומי עם ההורים שיבדקו את ילדיהם.

4. במטרה למנוע את התפשטות המגפה, עיריית אשדוד מובילה בשימוש בטכנולוגיות חדשניות, וכפועל יוצא, בקרוב ייעשה שימוש בפיתוח של חברה נוספת (תרמוגארד), המסייע באיתור מקומות התפשטות באמצעות מדידת חום פשוטה שתתבצע בכל מוסד חינוכי באשדוד. נתוני מדידות החום מ-250 כיתות ג בריבי העיר, יועברו למערכת החברה, ובאמצעות שילוב של בינה מלאכותית והצלבת נתונים, ניתן לחזות בדיוק היכן ישנה עלייה ברמת התחלואה.

5. כמו כן, מושקעים מאמצים רבים ומתבצעות בדיקות אל מול מערכות נוספות, במטרה לסייע לעיריית אשדוד באיתור נדבקים ובקטיעת שרשראות הדבקה .

חיזוק עבודת המשל"ט- מרכז שליטה ובקרה
מרכז השליטה (משל"ט) המתקדם של עיריית אשדוד מבצע החל מחודש אפריל חקירות אפידמיולוגיות לתושבי העיר שחלו בנגיף הקורונה. הודות למיומנות הצוותים ולמידע הרב המופק על מקומות בהם הנגיף עלול להתפשט בעיר, צוות המשל"ט יעביר נתונים אודות מקומות התפשטות לגורמי העירייה שירכזו מאמץ במטרה לקטוע באופן מיידי שרשראות הדבקה אפשריות באמצעות ביצוע בדיקה מהירה לכלל התושבים הנמצאים באזור ההתפשטות.

אכיפה – הגברת האכיפה:
כמו כן, הנחה ראש העיר על הגברת מאמצי האכיפה בכל רחבי העיר, במטרה למנוע הפרת הנחיות העלולות לגרום לעלייה בתחלואה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך