חדשות אשדוד

אבל כבד בעיר: האדמו"ר מפיטסבורג נפטר

אבל כבד ירד על עולם החסידות: צער כבד נפל הלילה (שני) על עולם החסידות בכלל ועל חסידות העיר אשדוד בפרט עם הישמע על פטירתו של הגאון, הצדיק רבי מרדכי מאטל יששכר בער לייפער מפיטסבורג זצ"ל והוא בן 64 שנים בלבד. האדמו"ר זצ"ל היה ידוע ומוכר בזכות האהבת ישראל הרבה שלו והתייחסותו לכל יהודי כאילו היה בנו.

הרבי זצ"ל סבל ממחלות רקע רבות, ואושפז לפני כחודש וחצי בבית החולים לניאדו בקרית צאנז בנתניה, לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. בבית החולים מצבו הלך והדרדר והוא הונשם והורדם. בערב יום הכיפורים חל שיפור במצבו, אך למחרת כבר חלה הידרדרות נוספת במצבו. הלילה, חול המועד סוכות, הרבי השיב את נשמתו לבורא במעמד בני המשפחה, שאמרו את פסוקי הוידוי.

הלויית האדמו"ר מפיטסבורג תתקיים היום בשעה 13:00 בבית העלמין באשדוד והיא תצא מבית מדרשו לבית העלמין בעיר.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי ספד לו:
"העיר אשדוד אבלה ומרכינה ראש, עם פטירתו של כבוד קדושת האדמו״ר מפיטסבורג, הרב מרדכי מאטל יששכר בער לייפר זצ״ל, בעל ה״פתגמי אורייתא״, מחשובי האדמורי״ם בדורנו, שהיתה לי גם הזכות הגדולה להיות בידידות אישית קרובה וחמה איתו, שהלך לעולמו אמש לאחר מאבק ממושך בנגיף הקורונה.

העיר אשדוד זכתה שהחסידות מפיטסבורג, קבעה את משכנה בעיר שלנו אשדוד, שכן האדמו”ר מפיטסבורג זצ״ל המשיך את דרכו של אביו בעל ה״אמונת אברהם״ זצ״ל שהגיע לעיר בשנות ה-70 ונטע בה את השורשים והיסודות הראשונים לציבור החרדי בכלל והחסידי בפרט.
האדמו״ר מפיטסבורג מחזיר את נשמתו לשוכן במרומים, כאשר הוא בשיא מנהיגותו הרוחנית, לאחר שבנה וביסס עולם שלם של מוסדות לימוד תורה מהמפוארים בעיר אשדוד. בפגישותינו לעיתים קרובות, נחשפתי לחוכמתו הרבה והידע התורני העצום, ובהם אישיותו הקורנת חום ואהבה לכל יהודי- אשכנזים וספרדים, רמי המעלה ופשוטי העם, בקרבם פעל במרץ לקירוב לבבות ולאהבת ישראל. ביתו היה תמיד פתוח להעניק סיוע לכל מצוקה של משפחות רבות בעיר. נוסף על הקמת שורה של ארגוני צדקה וחסד לטובת כלל התושבים. על כל אלה הסכים לקהל ממני לפני מספר שנים את אות ״יקיר העיר אשדוד״ על נתינתו הרבה ותרומתו לתושבי העיר במשך שנים רבות.
תנחומיי הכנים אישית ובשם חברי מועצת העיר ותושבי העיר, לרבנית שתחיה לילדיו וכל ציבור צאן מרעיתו באשדוד וברחבי מדינת ישראל והעולם. תהי נשמתו צרורה בצרור החיים, אמן."

סיעת אגודת ישראל בעיר אשדוד מסרה: "דואבים וכואבים בעלותו בסערה השמיימה של כ"ק מרן רבינו מפיטסבורג זצוקללה"ה אשר אמרנו בצילו נחיה ובא השמש בצהריים ומפני הרעה נאסף הצדיק אוי נא לנו כי חטאנו מי יורינו שמועה ויתווה נתיבותינו אהה אוי לה לעיר שאבדה כלי חמדתה אוי לה לספינה שאבד קברניטה".

יו"ר ש"ס באשדוד, אבי אמסלם, הגיב לפטירתו של כ"ק האדמו"ר מפיטסבורג זצוק"ל ואמר: "‏סיעת ש"ס אשדוד מבכה מרה את הסתלקותו לגנזי מרומים בעיצומו של חג הסוכות של האי גברא רבא הרב הצדיק רבי מרדכי מאטל יששכר בער לייפר האדמו"ר מפיטסבורג זצוק"ל אשר זכה לכהן בקודש במשך למעלה משלושים שנה ולהנהיג את קהל עדתו ביד רמה, מי ייתן ויתקיים בנו 'ומחה ה' דמעה מעל כל פנים'".

קרדיט צילום: יוסי לוי
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

מיום ראשון – מדליקים אורות ברכב גם בשעות היום

משה סידי

רק 12 חולי קורונה במחלקת הקורונה באסותא אשדוד

משה סידי

"זה ייגמר באסון"

משה סידי