תפילה היא זכות בסיסית בדיוק כמו הפגנה

בימים האלו שבהם כל משפט 'סתמי' בארץ וכל סוגיה מסתיימת בוויכוח הקולני שמאלני, ימני עם התוספת "קורונה", בכל דרך אפשרית, עולה עניין החג על סדר היום, או אם נדייק החג הפך להיות עוד סיבה למסיבה, דהיינו עוד ויכוח בין חלקים בעם וזה דווקא בראש השנה.

בימים האלו שבהם כל משפט 'סתמי' בארץ וכל סוגיה מסתיימת בוויכוח הקולני שמאלני, ימני עם התוספת "קורונה", בכל דרך אפשרית, עולה עניין החג על סדר היום, או אם נדייק החג הפך להיות עוד סיבה למסיבה, דהיינו עוד ויכוח בין חלקים בעם וזה דווקא בראש השנה.

נעשה את זה יותר ברור –  אזרחים הנוהגים להתפלל בכל עת ובמיוחד בחגי תשרי וראשי המפלגות הדתיות, דרשו כי תתאפשר תפילה בחגי תשרי כשם שמתאפשרות ההפגנות השבועיות מול בית ראש הממשלה. זה הספיק בכדי להצית שוב את "אש המחלוקת בעם". מיד נשמעו הקולות הרגילים – "שמאלני", "ימני" ונכון…עם התוספת "הדבקה" "וקורונה".

פתאום מצאנו את עצמנו בעוד נושא לדיון תפילה או לא בחגים. מה שמפתיע הוא שכל מי שנלחם על זכויות האדם והדמוקרטיה ומפגין (וזכותו לעשות זאת), שכח שהזכויות אינן בלעדיות וכי גם תפילה היא זכות אדם וזכות חוקתית בסיסית בדיוק כמו זכות ההפגנה. לכן אין לאף אחד סמכות לבטל אותה.

כצפוי, השמאל מצליח להסביר איך תפילה "זה לא אותו דבר" כמו הפגנה. יש כאלה שטוענים שמדובר בלא יותר מאשר סחטנות של הדתיים. השאלה הנשאלת היא מדוע להגיד שאין דמיון בין ההפגנה לתפילה? מדוע להגיד שהדמוקרטיה בסכנה ולא להגיד שהפעם חופש הדת הוא שנפגע…?

זה מוזר שקיים דיון כזה בכלל במדינת ישראל, היא מדינת היהודים. יש חלק חשוב מאוד לתפילות של העם שלנו שמלוות אותנו עשרות שנים. התפילה היא חלק מהמסורת ומהתרבות. גם אני כחילוני נמצא בתפילות בחגים, מניח תפילין בבקרים ועושה קידוש בימי שישי, אז להגיד שזה פחות חשוב מהפגנות זו לא פחות מבושה לדעתי. כן, כן בושה.

תמיד צריך לזכור שישנם אנשים שממתינים לתפילות ראש השנה ויום כיפור, ואסור לפגוע בהם, בכבודם ובאמונתם. זה לא פחות חשוב מהפגנה בבלפור או מספורטאים שממשיכים לשחק גם בתקופה הזאת, אן מכל פעילות אחרת המותרת. יש אנשים שהאמונה חשובה להם מאוד בואו לא נקפח אותם !!! בוודאי בשמה של הדמוקרטיה.

אני מסיים שנה בה עשיתי לא מעט וזה בלשון המעטה. השתתפתי בריאליטי "האח הגדול", דבר שהיה לי לא פשוט, נכנסתי לתפקיד מנכ"ל ג תקשורת ואני צופה קדימה אל העתיד, אל השנה החדשה שבפתח. שנה שבה אני מתכונן לעשייה מרובה, שכוללת יצירת קשר אתכם, קשר אמיתי, קשר שאהיה לכם לאוזן ובעיקר לפה.

בפתח הכניסה לשנה חדשה, אני רוצה לאחל לכל תושבי העיר שנה של הצלחות, שנה של חידושים, של מה שתחפצו עבורכם ועובר משפחותיכם ובעיקר שנה של בריאות בתקופה הזו, שבה הבריאות הפכה לדבר הראשון בראשיתו לעם ישראל.

אני תקווה שהשנה הזאת תביא אתה איחוד בתוכנו, שתמיד נביט לעבר האחר והשונה באהבה ונעזור אחד לשני. שנוכל להסתכל על עצמנו בסופה מול "המראה" ונדע שעשינו כל מה שיכולנו למען האחר.

שנה טובה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך