הגיע זמן לעשות טוב במדינה / רונן פייגנבוים

הפעם החלטתי לשים על השולחן את השיח החברתי. אין  לי ספק שהגיע הזמן לשנות את השיח החברתי לטוב יותר, רגוע יותר, מכיל יותר. אז נכון שלא כולם חושבים אותו דבר ולכל אחד יש ביקורת וראיה משלו, אבל בעיניי זה חלק בלתי נפרד מהדמוקרטיה.

הפעם החלטתי לשים על השולחן את השיח החברתי. אין  לי ספק שהגיע הזמן לשנות את השיח החברתי לטוב יותר, רגוע יותר, מכיל יותר. אז נכון שלא כולם חושבים אותו דבר ולכל אחד יש ביקורת וראיה משלו, אבל בעיניי זה חלק בלתי נפרד מהדמוקרטיה. טוב שיש ביקורת וזה מאוד חשוב שיש מגוון רחב של דעות, אבל מה עם הדרך בה זה נעשה?? המטרה לא מקדשת את האמצעים.

למה השיח צריך להיות אלים? למה להגיב בקללות וגידופים על כל דבר שלא נראה לנו. תחת "כל עץ רענן" אנחנו רואים תגובות קשות, אם זה בסרטונים, בטוקבקים, גם בנינו ביום יום ואיפה לא, לפעמים אפילו בדלת אמותינו, .

לפעמים אני תוהה מדוע כל אדם שמעלה פוסט או משדר תכנית, ולא משנה באיזו מדיה, או סתם אומר את דעתו ברחוב צריך להיות "הוא". צריך לראות אצבעות מונפות אליו? למה כל אחד שמפגין הופך ל"לא אנחנו"? למה כל אוכלוסייה במגזר שקצת נדבקת יותר בקורונה הופכת להיות "הם".

בואו נוריד מהשולחן את המילים "אנחנו" ו"הם" ונהפוך אותם ל"כולנו" !!!! מה לעשות כולנו באותה "סירה" ואסור לגרום לה "לטבוע". לא חייבים להאמין באותה דרך, אבל צריך להבין שרק במצב של "כולנו" המדינה תראה טוב יותר.

מספיק להאשים את הדתיים, הערבים או כל מגזר אחר בקורונה ונבין שהמאמץ הוא של כולנו. רק אז אולי, במאמץ משותף, נצליח לנצח את הנגיף ששיבש את חיינו. כשנבין  שהשמאל והימין אלה אולי  דרכים שונות, אבל אותו העם רוצה את טובת המדינה, רק אז נצליח לבנות גשר לכולנו. גשר של תקווה.

היום בדיוק הזמן לתת יד יחד ולהביט קדימה. לתת את הכוח ל"כולנו" לנצח. אחד המשפטים האלמותיים ששמעתי מסכמים אולי את הכל…. "איני מסכים לאף מילה שלך, אבל אני מוכן למות על זכותך לומר אותה". שבת שלום. תהיו טובים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך