דצמבר 2, 2020
קצרים

הכירו את הרכב החשמלי הראשון של עיריית אשדוד

במכרז הרכבים החשמליים שפרסמה עיריית אשדוד זכו חברת אוריון מוביליטי וחברת קרסו מוטורס, הרכב החשמלי הראשון, כבר התקבל בעירייה ונמצא בהרצה ובמקביל הותקנו עמדות טעינה בחניון העירייה, עיריית אשדוד: "המטרה שלנו היא החלפת כל צי הרכב התפעולי למכוניות חשמליות ידידותיות לסביבה"

אוריון מוביליטי, מקבוצת יוניון, יבואנית GAC זכתה, יחד עם חברת קרסו מוטורס בע"מ, במכרז של עיריית אשדוד לשילוב רכבים חשמליים בצי רכבי הסיור של העירייה. בימים אלה, החלה החברה במסירת הרכבים מדגם 3GE, אשר הושק בישראל לפני מספר חודשים. רכב ראשון של הדגם, אשר זכה למיתוג עירוני עם לוגו העירייה והכיתוב "ניידת חשמלית לאכיפה עירונית", עלה בימים אלה על כבישי העיר וישמש בקרוב את האכיפה העירונית.

עבור עיריית אשדוד, זו סנונית ראשונה לתכנית ארוכת טווח בנושא קיימות ואיכות סביבה, במהלכה יוחלף כל צי הרכב התפעולי למכוניות חשמליות ידידותיות לסביבה, ויהיה חלק במאמץ שעושה העירייה לעידוד תושבי העיר לעבור לשימוש בטכנולוגיות חדשות ומזהמות פחות. זו הוכחה נוספת לבשלות ולנכונות הקיימת בציבור בכלל ובקרב הרשויות בפרט למעבר לרכב חשמלי, והיא עולה בקנה אחד עם חזון ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, לעיר חכמה ומקיימת המקדמת את כל נושאי הסביבה ואיכות החיים לתושב.

בהתייחסותו למיזם החדש, הודה ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לחברת GAC על שיתופי הפעולה ומברך כל יוזמה שתסייע בקידומם של רעיונות סביבתיים. על המהפכה שאשדוד מקדמת בנושא סביבה, אומר ראש העיר: "יש לאשדוד חזון גדול לעתיד ידידותי ונאמן לערכי סביבה ואני מברך על כל צעד שעושים בקידום החזון. אנו בעיצומו של אחד המיזמים הגדולים בארץ לתחבורה ירוקה המציעה שימוש במערכת ניידות ציבורית, מהירה וחסכונית ובעיקר לא מזהמת. כך גם במערכות סולריות לניצול אנרגיית השמש, כך בהרחקת מפעלים וחומרים מזהמים וכך בחינוך והכנות הדור הבא לחיים איכותיים בעיר איכותית. המלאכה רבה והדרך ארוכה אך אנחנו לא עוצרים לרגע והשקת הרכבים החשמליים היא הוכחה לכך". אגב, ד"ר לסרי היה הראשון לאמץ את המעבר לרכב חשמלי והוא מהווה דוגמה אישית הן לציבור העובדים והן לתושבי העיר בשימוש ברכב שאינו מזהם.

דור פיקל, מנכ"ל אוריון מוביליטי: "כחברה הנמצאת בלב העשייה שמטרתה לסייע ליותר ויותר אנשים, חברות וארגונים מוניציפאליים וממשלתיים לעשות את המעבר המתבקש לשימוש ברכב חשמלי, אנו נרגשים לשתף פעולה עם כל רשות המוצאת לנכון לקחת חלק במהלך החשוב ומזהה את הפוטנציאל המשמעותי הגלום בסביבה עירונית ירוקה יותר. קיימת חשיבות גבוהה בהגדלת הנראות של רכבים חשמליים במרחב הציבורי ואני בטוח שלפרויקט שמקדמת עיריית אשדוד תהיה תרומה חיובית בנושא".

דגם ה-GE3 מצויד בסוללה גדולה בעלת קיבולת מהגבוהות הקיימות בשוק (54.75 קוט"ש), נטענת באמצעות טעינת AC ומציעה טווח נסיעה של 309 ק"מ לפי תקן WLTP, שהוא טווח הנסיעה הגדול ביותר ברכב חשמלי כיום. בהשוואה לרכב רגיל, ה-GE3 מאפשר חיסכון של כ-80% בעלות האנרגיה, המהווה חיסכון כספי של אלפי שקלים בשנה ובמיוחד מציע טכנולוגיה נקייה ששומרת על ערכי הסביבה.

אמנון לוי, קצין הרכב של העירייה, מציין כי המיזם החדש נעשה במסגרת חזון ראש העיר והמעבר לתחבורה ידידותית ולא מזהמת. "המטרה שלנו היא החלפת כל צי הרכב התפעולי למכוניות חשמליות ידידותיות לסביבה" הוא אומר ומבשר בחיוך כי " GACהוא סנונית ראשונה לרכב חשמלי מלא (לא היברידי) שמצטרף לצי הרכב שלנו". כמו כן הוא מציין כי בחניון העירייה הותקנו 4 עמדות טעינה כתשתית לקראת קליטה של רכבים שיירכשו בעתיד.
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

מי יעלה לגמר חידון הקיימות

צוות האתר

ערכים וטבע נפגשו ביער באשדוד

צוות האתר

מצוינות בקרב  תלמידי היסודי

צוות האתר