דצמבר 5, 2020
חדשות אשדוד

הורי גיא שטיינפאייר ז"ל שהתחשמל למוות על גג בניין תובעים מיליונים

הוריו של גיא שטיינפאייר ז"ל בן 14 מאשדוד שהתחשמל למוות על גג בניין בן 20 קומות, תובעים מיליוני שקלים מהיזם, ועד הבית, חברת האחזקות, חברת החשמל והמשטרה * כך עולה מתביעה שהגישו באמצעות עו"ד דותן לינדנברג לבית משפט המחוזי מרכז

הנער שהתחשמל אתמול למוות: גיא שטיינפאייר

בחודש יולי 2017  בשעות הערב, הנער בן ה-14 ושני חברים עלו לגג בניין המגורים ברחוב אקסודוס באשדוד באין מפריע. הם טיפסו על סולם אשר היה מותקן בגג ועלו לגג העליון. כאשר הנער החזיק בעמוד תאורה לאיתות מטוסים, הוא התחשמל וכתוצאה מכך נפל על הגג ואיבד את ההכרה. צוות מד"א שהוזעק  למקום העניק לו טיפול רפואי מציל חיים, אך ניסיונות ההחייאה עלו בתוהו ומותו נקבע במקום.

בא כוחם עו"ד דותן לינדנברג העוסק בתביעות נזקי גוף, טוען בתביעה כי הנתבעים התרשלו בכך שעמוד התאורה לא היה מאורק, לא דאגו לאמצעי פיקוח או לתדרוך של מנהלי אתר הבנייה,  כדי לוודא כי העבודות על הגג מבוצעות באופן כזה, שאינו חושף א מי שנמצא על הגג לסכנת התחשמלות.

עו"ד דותן לינדברג

נגד ועד הבית וחברת האחזקות של הבניין נטען בין היתר כי התרשלו בכך שלא מנעו כניסה לגג, לא הציבו שלטים, לא מנעו את העלייה לגג ובפרט את העלייה על הסולם ויכלו למנוע את תוצאת התאונה הטראגית.

בתביעה נטען כי חברת החשמל, היזם וחברת האחזקות לא בדקו האם המוט לסימון והארה היה מאורק כמקובל וכנדרש, לא דאגו לבצע בדיקות בטיחותיות או לקבוע אמצעי פיקוח אחרים ולא עמדו על הסכנות הכרוכות בכך שהעמוד היה מחושמל.

כלפי המשטרה נטען בין היתר כי שכנים התקשרו למוקד 100 של המשטרה והתריעו על כך שנמצאים ילדים על גגות הבניינים באזור התאונה. על אף זאת המשטרה לא ביצעה דבר כדי למנוע עלייה של אנשים ללא אישור לגגות ולא נענתה לפניות האזרחים.

הנער היה בריא בגופו ובנפשו, נמרץ ומלא שמחת חיים והיה בעל הישגים גבוהים בלימודים. הוא  התעתד ללמוד לימודים אקדמאים, כך שאלמלא התאונה הוא היה צפוי בעתיד להשתכר שכר גבוה. בנוסף נהג לעזור  במשק הבית ובמטלות הבית ולאחר מותו הטראגי ובעקבותיו, מצבו הבריאותי של האב הלך והדרדר .

הוריו מבקשים מבית המשפט לפסוק להם פיצוי של מיליוני שקלים עבור הפסדי שכר של בנם, הוצאות קבורה, לוויה ומצבה, פיצוי עבור הפסדי שכר, פנסיה וקצבת זקנה לעיזבון בשנים האבודות ופיצוי עבור כאב וסבל וקיצור תוחלת חיים.

טרם הוגש כתב הגנה.

 
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

"בשנה הבאה נהיה במקום אחר לגמרי. אז הנגיף יהיה כמו השפעת היום"

משה סידי

נכה ערירי מאשדוד חי מ-300 שקל בחודש

משה סידי

עיריית אשדוד עברה למצב 2 של כונננות חורף

משה סידי