נובמבר 29, 2020
חדשות אשדוד

בית הדין לעבודה דחה תביעת עובד נמל כנגד חברת נמל אשדוד

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה את תביעתו של עובד מחלקת ים בנמל אשדוד. בית הדין קיבל את כל טענות נמל אשדוד ואימץ את הנימוקים לדחיית התביעה שהועלו על ידי פרקליטי הנמל.

נמל אשדוד (צילום: באדיבות נמל אשדוד).

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה את תביעתו של עובד מחלקת ים בנמל אשדוד, חובל הגוררת אופיר בר, להחיל עליו את חוק שעות עבודה ומנוחה, וקבע כי משמעות התביעה היא קעקוע כל ההסכמות הקיבוציות עליהן מושתתים יחסי העבודה של מחלקת הים בחברה. כל זאת, כאשר הסכמים הקיבוציים נחתמו על סמך הכרעת הממונה על יחסי עבודה שניתנה לפני עשרות שנים, אשר עיגנה את אי תחולת חוק שעות עבודה ומנוחה על עובדי מחלקת ים.

בית הדין קיבל את כל טענות נמל אשדוד ואימץ את הנימוקים לדחיית התביעה שהועלו על ידי פרקליטי הנמל. בין נימוקי בית הדין התייחסות נרחבת לכך שמדובר בהסכמים קיבוציים בני למעלה מ-50 שנה אשר הסתמכו על כך שעובדי מחלקת ים הם "יורדי ים" וחוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל עליהם. אין להתערב בהסכמות אלה עליהן הסתמכו הצדדים ליחסי העבודה הקיבוציים.

בנוסף, מסתמך בית הדין על פסיקת בית המשפט העליון שדחה ניסיונות להנות מכל העולמות וראה בהם חוסר תום לב. מדובר בשיהוי ניכר מצד עובד שנהנה מזה עשרות בשנים מפירות ההסכם הקיבוצי וכעת מנסה להתנכר לבסיס המשפטי עליהם הושגו. הפסיקה כבר קבעה שחובלים כדוגמת התובע הם "יורדי ים" ויש דוגמאות לכך ממקרים דומים. לנוכח מסקנות בית הדין ומורת רוחו מהתנהלותו של התובע, נקבע כי עליו לשלם לנמל אשדוד את הוצאות המשפט בסכום של 25 אלף שקלים. את נמל אשדוד ייצגו בבית הדין עו"ד יעקב מלישקביץ' ועו"ד טל מדר ממשרד עו"ד נ. פינברג.

 
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

נגיף הקורונה: עלייה חדה בתחלואה באשדוד בימים האחרונים

ישראל אוחיון

הבעל סיפר שאשתו בהריון ועלול להתגרש….

משה סידי

אם חד הורית שלא תערוך לבנה בר מצווה, מבקשת לפחות תפילין

משה סידי