אפריל 11, 2021
כדורסל ספורט

יו"רית המנהלת: "כדורסל הנשים לא יפתח את העונה בפחות מ- 12 מיליון שקלים"

הילה קניסטר בר דוד כתבה למשרד התרבות והספורט: "בעוד ליגת העל לנשים בכדורסל סופגת שנה אחר שנה קיצוץ בתקציבה, זוכות ליגות הגברים בכדורגל ובכדורסל, בשנתיים האחרונות לתוספות תקציביות של עשרות מיליוני שקלים, ללא שום הצדקה עניינית לאפליה בוטה זו". דירקטוריון המנהלת החליט לדחות את מועד פתיחת העונה מה-12 באוקטובר ל- 26 באוקטובר בכפוף לקבלת התקציב המבוקש בסך 12 מיליון שקלים ממשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט.

הילה קניסטר בר דוד. (צילום: באדיבות מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל)

הילה קניסטר בר דוד יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הציגה בפני דירקטוריון המנהלת, את הדרישה התקציבית שהעבירה בימים האחרונים למשרד האוצר ולמשרד התרבות והספורט, העומדת על סך של 12 מיליון שקלים לעונה הקרובה. על פי התכנית התקציבית, כל קבוצה בליגת העל לנשים בכדורסל, תקבל תקציב של מיליון שקלים (המינימום הנדרש על ידי הרשות לבקרה תקציבית) וסכום של 2 מיליון שקלים ישמש לתקציב המנהלת להפעלת ליגת העל לנשים בכדורסל.בנוסף דירקטוריון המנהלת החליט לדחות את מועד פתיחת העונה מה-12 באוקטובר  ל- 26 באוקטובר  בכפוף לקבלת התקציב המבוקש בסך 12 מיליון שקלים ממשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט.

על פי מכתבה של קניסטר בר דוד שנשלח למשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט: "בעוד ליגת העל לנשים בכדורסל סופגת שנה אחר שנה קיצוץ בתקציבה, זוכות ליגות הגברים בכדורגל ובכדורסל, בשנתיים האחרונות לתוספות תקציביות של עשרות מיליוני שקלים, ללא שום הצדקה עניינית לאפליה בוטה זו".

במכתבה, חשפה קניסטר בר דוד את כלל מרכיבי התקציב אשר יועברו בשנת 2020 לליגות הגברים בכדורגל ובכדורסל, ובהם רשת ביטחון בסך 110 מיליון שקל לפיצוי על אבדן הכנסות מכרטיסים, החזרי הוצאות סדרנות בסך כ-50 מיליון שקלים, תוספת לעידוד השחקן הישראלי בסך 14 מיליון שקל. בנוסף, חשפה בר דוד כי משרד האוצר נתן למועצה להסדר ההימורים בספורט התחייבות לממן את הסכם השיווק של הטוטו עם ההתאחדות לכדורגל בסכום של 30 מיליון שקלים, ככל שהכנסותיה יפגעו, וכי המועצה להסדר ההימורים בספורט תעביר גם השנה את הסך של 50 מיליון שקלים לליגות הגברים, סכום המשולם עבור שיווק במגרשי הגברים, וזאת למרות שהמשחקים יערכו ללא קהל.

על פי מכתבה של קניסטר בר דוד, מדובר באפליה מגדרית: "באופן אבסורדי מעבירה המדינה ביד אחת 110 מיליון שקלים לספורט הגברים בלבד, כפיצוי על כך "שאין קהל" במגרשים וביד השנייה מעבירה 100 מיליון שקלים נוספים לגברים בלבד, בטענה שמדובר בהסכם שיווק מסחרי שלא מתאים לספורט הנשים שבו "אין קהל". "בכל הכבוד, נשים אינן צריכות "להצדיק" מדוע תשקיע מדינת ישראל כספים גם בהן, באופן שווה לגברים, בתחום הספורט, או בכל תחום אחר". כך על פי מכתבה של קניסטר בר דוד.

 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

ושוב איתם. לאחר חצי הגמר תפגוש אשדוד את הרצליה בפלייאוף הכדוריד

משה סידי

צ'בטקוביץ' ואזולאי נטשו את האימון

משה סידי

עזר להגיע למקום השני. מכבי בן בנות אשדוד עם עוזר המאמן הבטיחה פיינל פור

משה סידי