כללי

המהפך המודרני בתחום סלילת הכבישים – המומחים של אמצ שמש מספרים

פריצת הדרכים בימי קדם

לפני מאות שנים היה צורך בשבילים כדי שאנשים ילכו מנקודה לנקודה ולכן יצרו דרך אשר מדי פעם נחמקה עקב ההצפות של הגשמים והייתה לשטח בוצי. לאחר פרק זמן מסוים, השטח התייבש, והתושבים הלכו בהם שוב.

כאשר החלו לנוע באמצעות עגלות שכללו גלגלי עץ, לא היה אפשר לנסוע על הדרכים הללו והיה צורך למצוא לכך פתרונות יצירתיים. במקומות רבים כתשו אבנים לאור חוזקן וחיברו אותן זו לזו תוך השארת מעברים ביניהן, כדי לאפשר למי הניקוז לעבור בין האבנים ולזרום פנימה לתוך הקרקע.

עם הזמן וההתפתחות של הכלים המוטוריים והנסיעה של המכוניות הראשונות, נוצר צורך לסלול דרכים מאסיביות יותר ולכן יצרו שילובים של האדמה, האבנים הכתושות וזפת בחלק העליון כדי ליצור תוואי דרך סלול המתאים לנסיעה של רכבים.

סלילת כבישים בעידן המודרני

חברת א.מ.צ. שמש 1990 בע"מ עוסקת בתחום עבודות העפר כבר שנים רבות ונעה קדימה בהתאם לדרכים החדשות והמתוחכמות שמאפשרות סלילה של מסלולים בדרכים הנדסיות ומדויקות.

בהתאם לתכנון של מהנדסי הכבישים ולהכוונה של יועצי הקרקע, הכלים ההנדסיים של החברה מבצעים את הפעולות השונות הנדרשות על פי שלבי העבודה: חופרים בקרקע ושולפים את כל השכבות העליונות כדי ליצור חפירה בעומק שנקבע. לאחר מכן, מהדקים היטב את הדפנות כדי שלא תהיה התמוטטות גם בימי גשם סוערים. בתוך התעלות שנוצרו מניחים תשתיות הקשורות לתקשורת, צנרת מים וביוב ולכל צורך נוסף. מכסים היטב את השטח ומהדקים אותו. לאחר מכן, מיישרים כראוי את כל תוואי הדרך וזאת כהכנה לשלב סלילת הכבישים באמצעות זפת.

בוחני הקרקע מגיעים מעת לעת כדי לבחון את מצב הידוק הקרקע ולאחר אישורם ממשיכים לשלב הבא.

לאחר פיזור הזפת לכל אורכו של המרחב, עוברים עליו המכבשים כדי שיהיה מהודק באופן מאסיבי ולא יהיו שינויים בגובה הכביש.

אמצ שמש מובילה בשימוש בכלי עבודה חדשניים

הטכנולוגיה והקדמה הגיעו גם לתחום הכלים ההנדסיים ולכן לאורכם של הסוגים השונים של עבודות העפר, משתמשים בכלים מכניים הנדסיים אשר מסוגלים לבצע עבודות במהירות וביעילות. בזכות הכלים הללו אפשר לגמוע מרחקים ולסיים עבודות כמו הקמת תעלות עפר, יישור שטח עבור בניית מסילות רכבת, סלילת כבישים ועוד תוך פרק זמן קצר יחסית.

בין הכלים ההנדסיים שמחזיקה חברת א.מ.צ. שמש 1990 בע"מ כדי לתת מענה לכל צורך הנדסי במיזמים השונים קיימים טרקטורים, דחפורים, מכבשים, שופלים, מפלסות, באגרים ועוד.

לכל שלב בפרויקט מתאימים כלים אחרים ולכן הם אלה שמגיעים לשטח ובסיומו של שלב, הם יוצאים ממנו וכלים כבדים אחרים מגיעים כדי להמשיך את העבודות הנדרשות.

 
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

העברת דירה ללא תמורה בין קרובים – מדריך מקוצר

צוות האתר

הסרת שיער בלייזר: האם זה מתאים לי?

צוות האתר

עידן חדש לרכב משומש: המחירון החדש של משרד התחבורה ודואר ישראל

צוות האתר