ינואר 23, 2021
חדשות אשדוד

צפו: כעת זה רשמי – נחנך השייט בנחל לכיש

היום התקיים טקס השקת השייט במעמד ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי וסגני ראש העיר, כאשר בעיר מציינים את חזרתו של השייט לנחל לכיש אחרי כ-50 שנה

עיריית אשדוד והחברה לתיירות יחד עם אגוד ערים לאיכות הסביבה, מחזירים את השייט (סירות פדלים לא ממונעות) אל מימי נחל לכיש, לראשונה מאז פסקה הפעילות אי שם בשנות ה-60 של המאה הקודמת.

בשלב הראשון הוקם רציף קוביות צף, ממנו יורדו אל המים 10 סירות פדלים (בלבד), אשר יפעלו וישוטו בתוואי של כ-1.5 ק"מ – מסביבות פארק אתגרים ועד בסמוך לשפך הנחל אל הים. באזור המוגדר לשייט יושכרו לציבור המשתמשים סירות פדלים, כאשר על המשתמשים יחולו כל תקנות הבטיחות הנדרשות.

פעילות השייט תתקיים במסגרת דרישות ותנאי "תו סגול", וכל סירה מהווה "קפסולה" בפני עצמה. כל תוואי השייט יהיה מצולם ומפוקח במשך כל זמן הפעילות ואף מעבר. על פי המתוכנן, הפעילות תנוהל ע"י "פארק אתגרים" במשך עונות האביב-קיץ-סתיו, לאורך כל ימי השבוע – החל משעות הזריחה ותסתיים כחצי שעה לפני שקיעת השמש.

מימי הנחל נבדקים ומנוטרים באופן תדיר מידי כמה ימים ע"י גורמי מקצוע, ונמצאו ראויים ומאושרים לפעילות שייט ע"י משרד הבריאות מזה כמה שנים. לאורך כל תקופת פעילות השייט ניטור המים יוגבר, ומידי יום יונף "דגל ירוק" לקיום הפעילות (או לסירוגין – "דגל אדום" במידה ואיכות המים אינה בתקן הנדרש לשייט), ע"י ביצוע בדיקות בלתי תלויות של אגוד ערים לאיכות הסביבה.

מהחברה לתיירות נמסר: "לצד החזרת השייט, בתיירות אשדוד רואים חשיבות עליונה בהמשך קידום הפעילות "הירוקה" המשלבת הנאה מהנחל וסביבתו יחד עם חינוך לשמירה על הטבע ועולם החי העשיר הקיים בפארק וזאת במקביל לפיתוחה של הנישה האקולוגית הנמצאת בצמוד לבית ספר אורט ימי".


ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "הבטחנו להשיב את הנחל לציבור ולא חסכנו מאמצים בשיקום הנחל, על כל תוואי הנחל בתחום השיפוט העירוני, לרבות בניית תכניות מפורטות, הקצאת משאבים, נחישות ודבקות במטרה ובעיקר מאבק בלתי מתפשר כנגד כל איום על הנחל, ואני שמח לראות שכל אלה מגיעים לקו הסיום והנחל חוזר אל ימיו היפים".

סגן ראש העיר, שמעון כצנלסון, אשר סיעתו ממונה גם על נושא התיירות בעיר: "היום אנחנו עוברים לשלב המעשים בשטח. אני בהחלט נרגש מלראות את חלום השייט קורם עור וגידים ואני בטוח כי תושבים רבים שותפים להתרגשות ומברכים על הצעד הזה.

"זהו עוד נדבך תיירותי אשר עתיד להוות מוקד משיכה אטרקטיבי עבור ציבור גדול, מאשדוד ומחוצה לה" – הוסיף. "אני מודה לכלל הגורמים העירוניים על שיתוף הפעולה המאפשר את מימוש הפרויקט החשוב הזה, המהווה דף חדש וחיובי בהיסטוריה של הנחל, העיר אשדוד והתיירות בה".
blank
מאגוד ערים לאיכות הסביבה, המלווים את חזרת השייט והמפקחים על איכות מימי הנחל באופן שוטף לאורך כל ימות השנה נמסר: "האיגוד דוגם כל העת מדדים המעידים על איכות המים ובריאות הנחל. נתונים אלה מתפרסמים באתר האינטרנט של האיגוד וזמינים ושקופים לציבור. נחל לכיש כיום הנו נחל נקי, ובו עושר של מיני דגים ובעלי חיים האופייני לנחלי החוף בישראל".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
blank

כתבות שאולי יעניינו אותך

כוחות גדולים של משטרה פעלו במתחם ישיבת גרודנא באשדוד

צוות האתר

הח"כ האשדודי שיגר מכתב דחוף לראש הממשלה

ישראל אוחיון

כתב אישום חמור כנגד החשוד בתקיפת פקח באשדוד

משה אלבז