אפריל 11, 2021
חדשות אשדוד

ניתוח קיצור קיבה באסותא הציל את חייו של אדם ששקל מעל 170 ק"ג

ניר כזום סבל מהשמנת יתר שסיכנה את חייו. הוא סורב לניתוח קיצור קיבה ע"י בתי החולים הגדולים – באסותא אשדוד נרתמו, ניתחו והצילו את חייו. הוא שוקל כיום 30 ק"ג פחות. פרופסור קיידר: "הניתוח עבר בהצלחה ולאחר החלמה ניר שוחרר לביתו. שמחתי לשמוע שעם הירידה במשקל חל גם שיפור רפואי משמעותי במצבו".

ניר לפני.

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד הגיע לפני מספר חודשים ניר כזום, הסובל מפיגור שכלי ומהשמנת יתר – במשקל של מעל 170 ק"ג בבקשה לבצע ניתוח קיצור קיבה. חייו היו בסכנה בגלל המשקל והוא היה מחובר למכונת הנשמה. במהלך הבדיקה התברר, כך על פי עדות אמו של ניר, כי מספר רב של בתי חולים סרבו לקיים את הניתוח מחשש לאי הצלחה ולסיכון מוגבר של המטופל. לאחר התייעצות עם פרופ' קיידר ,ראש המחלקה הכירורגית  של ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד הוחלט לקיים את הניתוח.

ניצה כזום אמו של ניר: "הגענו אל בית החולים הציבורי אסותא באשדוד כשניר נמצא בסכנת חיים של ממש ולאחר מספר חודשים שהיה מאשפז בבית חולים אחר ומחובר למכונת חמצן באופן קבוע. באסותא אשדוד גילנו צוות מדהים ייסודי ומקצועי. לאורך כל הדרך קיבלנו הקשבה ורגישות לצד הסבר שותף על מצבו של ניר. אנחנו נמצאים היום חודשיים לאחר הניתוח, פחות 30 קילו אבל עם שיפור מדהים באיכות חייו של ניר".

blank
ניר אחרי הניתוח.

פרופ קיידר: "לפני חודשיים הגיעו על בית החולים ניר ואמו בבקשה לבצע ניתוח קיצור קיבה. הגעתם הייתה לאחר שבחנו מספר בתי חולים מרכזיים אחרים אך סורבו. מדובר היה במטופל מורכב בגלל היותו סובל מפיגור שכלי ומסיבוכי השמנה מסכני חיים ולצד זאת, לא היה ניתן להתעלם כי מדובר היה במטופל מעורר אמפטיה רבה. היה ברור שהניתוח הינו הפתרון האולטימטיבי להביא לשיפור קיצוני באיכותי חייו, עם זאת, תהליך הכנה היה עלול להיות מייגע והסיכון בניתוח רב מאוד. קיימנו התייעצות  עם גורמים מקצועיים נוספים הנוגעים בדבר ובסופו של דבר החלטנו להיענות לבקשתו של ניר ומשפחתו ולהקל על כל תהליך הטרום ניתוחי ע"י אשפוז לצורך הכנה מעמיקה. הניתוח עבר בהצלחה ולאחר החלמה ניר שוחרר לביתו. שמחתי לשמוע שעם הירידה במשקל חל גם שיפור רפואי משמעותי במצבו, לרבות הפסקת השימוש הקבוע באנטיביוטיקה וכן הפסקת השימוש במכונת החמצן לזה נזקק עד הניתוח".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

רוכב אופניים חשמליים נהרג לפנות בוקר בתאונה

משה סידי

מצבו של הנהג שנפצע בתאונה הקשה סמוך לנמל, קשה אך יציב

משה סידי

המקום השני בסכנה.

משה סידי