חדשות אשדוד

במד"א ערוכים לגל החום ומזהירים מפני שכחת ילדים ברכבים

צילומים: דוברות מד"א

החום הכבד, אשר יגיע לשיאו השבוע, עלול להיות מסוכן ולגרום לנזקים רבים – בעיקר לאוכלוסיות בסיכון, לקשישים וכן לילדים הנמצאים בסכנת מוות, בעת שכחה במכונית. רק בשבוע האחרון 2 ילדים מתו, לאחר שנשכחו ברכבים נעולים. במד"א נערכים לכך.

"על הציבור לנהוג ביתר זהירות ואחריות ולפעול עפ"י מדריך ההנחיות, על מנת לסיים את גל החום באופן בטוח ומוגן. יש להימנע מחשיפה ישירה וממושכת לשמש, מומלץ לשתות כמויות מים גדולות, יש להימנע מפעילות גופנית שאינה הכרחית בשעות חמות, רצוי להימצא במקומות ממוזגים ומוצלים ככל הניתן, להקפיד לרחוץ רק בחופים ובריכות בהשגחת מצילים ולא להשאיר ילדים קטנים בקרבת מים ללא השגחת מבוגר. זאת בנוסף לציות לכללי הריחוק של הקורונה – שמירת מרחק חברתי, שימוש במסכה ואיסור התקהלות".

בעונת הקיץ, במגן דוד אדום מבקשים לשים דגש מיוחד ולהעלות את המודעות לנושא שכחת ילדים במכונית – כדי למנוע אסון וטרגדיה. במהלך השבוע האחרון, עוד לפני הגעתו של גל החום קיצוני, צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי לשני ילדים קטנים, אשר נשכחו במכוניות ונפטרו בשל החום הכבד והבוקר פינו לבית החולים פעוטה כבת 7 חודשים עם סימני מכת חום כשהיא בהכרה לאחר שנשכחה ברכב סגור כחצי שעה.

במגן דוד אדום שבים ומזכירים לציבור: "יש לבדוק שוב ושוב בכל נסיעה את המושב האחורי ולוודא את שלומם של הילדים וכי אף אחד מהם לא נשכח ברכב. הטמפרטורה ברכב סגור מזנקת בתוך דקות ויש לעשות את כל הפעולות האפשריות הנדרשות על מנת לוודא שלא נשארו ילדים ותינוקות ברכב סגור". במד"א מבקשים מהציבור לשים לב למכוניות חונות במהלך היום, ולהזעיק את מד"א בכל מקרה שבו נראה ילד בכלי הרכב, ללא השגחת מבוגר. במד"א מזכירים כי במהלך גל החום הקודם, שפקד את ישראל בחודש מאי האחרון, נרשמו כ-2,000 פניות למד"א על רקע החום הקיצוני, במהלכו נפטרו שני מטופלים ממכת החום ו-13 נוספים נפצעו באורח קשה.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "בשיאו של הקיץ, כשגל חום כבד בדרכו אלינו, אנו מבקשים מהציבור להישמע להנחיות ולנקוט ביתר זהירות – על מנת לסיים את הקיץ בשלום וללא נפגעים נוספים. אנו מבקשים לגלות שכנות טובה, לגלות אחריות ולדפוק פעם ביום בדלת של שכנים הנמצאים באוכלוסיית סיכון. כמו כן, יש להפעיל כל אמצעי הניתן, על מנת שלא להשאיר ילד ברכב לבדו. בנוסף, יש כמובן לנהוג עפ"י הנחיות הקורונה ולשמור על זהירות, על מנת לסיים את עונת הקיץ בשלום".
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

משבר הקורונה: ראש העיר הכריז על סיוע לעסקים בשווי 25 מיליון שקלים

ראשוני: גבר נהרג לאחר שנפל מקומה שלישית

ישראל אוחיון

נפתחה עונת הרחצה: כל שבעת חופי הרחצה באשדוד פתוחים לציבור

צוות האתר