ראש העיר מציג: תוכנית הסיוע הכלכלי לתושבי אשדוד

בשורה אדירה לתושבי אשדוד, תוכנית הסיוע הכלכלית לה כולם ציפו בעקבות משבר הקורונה החמור, הוצגה היום ע"י ראש העיר. כל הפרטים על תוכנית הסיוע בפנים.
צילום: לירון מולדובן

עיריית אשדוד | נלחמים כלכלית בנזקי מגפת הקורונה – הבשורה הגדולה לתושבי אשדוד – התוכנית המקיפה ביותר ברשויות
המקומיות

ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי הציג היום את תכנית הסיוע הכלכלית לתושבי אשדוד. עלות התכנית מוערכת בכ- 25 מיליון שקלים, והיא כוללת הנחה בארנונה הביתית בגובה של 30%- 70%. החל מפרוץ מגפת הקורונה, הסיוע הכלכלי של עיריית אשדוד עד כה נאמד בכ- 50 מיליון שקלים, תקופת התוכנית ממרץ -דצמבר 2020.

בעת הצגת התוכנית אמר ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "תקופת הקורונה מאתגרת את האוכלוסייה בכמה היבטים נפרדים: בריאותיים, כלכליים, חברתיים ועוד. לצד הטיפול הכולל והמקיף בנושא הבריאותי, החלטנו לטפל גם בנושא הכלכלי והשלכותיו על הציבור. התכנית המוצגת מתחשבת בצורה המקסימלית ביותר ומגיעה לרף של עד 70% הנחה בארנונה הביתית. בדיון עם גורמי המקצוע בעיריית אשדוד על כל פרטי התכנית דאגנו שכל משפחה שהכנסותיה נפגעו ב -30% ומעלה בשל יציאה לחל"ת, פיטורין או ירידה בהכנסות, תוכל לקבל סיוע".

תושב שיימצא זכאי לקבלת הנחה בהתאם לקריטריונים המפורטים, יקבל הנחה בחיובי הארנונה הכללית כמפורט להלן: 1.ירידה בשיעור 30% מההכנסה הקודמת תזכה ב – 30% הנחה לתקופה שבה הייתה הרעה משמעותית מהכנסה ולא מעבר ליום 31/12/2020.
2.ירידה בשיעור 31-40% מההכנסה הקודמת תזכה ב – 40% הנחה לתקופה שבה הייתה הרעה משמעותית מהכנסה ולא מעבר ליום 31/12/2020.
3.ירידה בשיעור 41-50% מההכנסה הקודמת תזכה ב – 50% הנחה לתקופה שבה הייתה הרעה משמעותית מהכנסה ולא מעבר ליום 31/12/2020.
4.ירידה בשיעור 51-60% מההכנסה הקודמת תזכה ב – 60% הנחה לתקופה שבה הייתה הרעה משמעותית מהכנסה ולא מעבר ליום 31/12/2020.
5.ירידה בשיעור 60% למעלה מההכנסה הקודמת תזכה ב – 70% הנחה לתקופה שבה הייתה הרעה משמעותית מהכנסה ולא מעבר ליום 31/12/2020.
6. הייתה הרעה משמעותית בהכנסה לתקופה מסוימת ולאחריה חזר המבקש לעבוד ואינו זכאי עוד להנחה – יזכה המבקש להנחה בשיעורים הנקובים לעיל בגין התקופה בה הייתה לו הרעה משמעותית. כאמור, עיריית אשדוד סייעה לעסקים הקטנים והבינוניים בתכנית כלכלית מקיפה בהיקף של 25 מיליון שקלים.

ד"ר לסרי הוסיף בפנייתו האישית לתושבים:״אני משוכנע שאלפי משפחות יוכלו להיכנס לקריטריונים וליהנות מהנחות שיקלו עליהם כלכלית עד להתאוששות.
אנחנו עושים כל שביכולתנו לחשוב על הצרכים שלכם ולתת להם מענה. אנא עשו כל אחד בביתו מאמץ, ושמרו על כללי הזהב לשמירה על הבריאות: מסכה, ריחוק חברתי והיגיינה.
*אנחנו אתכם לאורך כל הדרך".

"בשלב הראשון טיפלנו בסיוע לעסקים עם תכנית שעלותה 25 מיליון שקלים שנפגעו כתוצאה מהקורונה: יצרנו סל הטבות והנחות מעבר למה שמומן על ידי המדינה, ואנו עובדים עכשיו להכין את העסקים להתמודדות עם שיווק אונליין למקרה ששוב יהיה סגר כללי. באשר להנחות למשקי הבית, כאן הסיפור יותר מורכב כיוון שהוא איננו חלק מתכנית סיוע ממשלתית, אלא כולו פרי יוזמה ומימון עירוניים".

האם אישור התכנית הכלכלית מותנה באישור משרד הפנים?

"לא. תקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) התשנ"ג 1993 פרק ד', נותנות סמכות לוועדת הנחות, לתת הנחה בשיעור של עד 70 אחוז למחזיק בנכס מגורים שקרה לו אירוע אשר הביא להרעה משמעותית בלתי צפויה במצבו החומרי".

צפו בראש העיר מכריז על הבשורה:https://www.youtube.com/watch?v=dN3ZwsE12ZE

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך