מאי 13, 2021
צרכנות ועסקים

מה הדבר החשוב ביותר במשכנתא שלך

בסקר שערך אחד הבנקים הגדולים בארץ נשאלו לקוחות שנטלו משכנתא שאלה פשוטה אחת. מה לדעתך הדבר החשוב ביותר במשכנתא.

ובכן מה לדעתך הנושא או הפרמטר החשוב ביותר

הרוב המכריע של הנשאלים אמר – ריבית

האמת, התשובה לא מפתיעה בכלל

צילום: יח"צ

אם חושבים קצת ,התשובה אפילו קצת צפויה. תשובת הנשאלים בסקר  נובעת מחינוך שוק של הבנקים במשך שנים. ככל שנושא המשכנתא נחשב בעיני רבים לסינית, או משהו שמסובך כמו תורת הקוונטים. במצב כזה פונים לבנק ואל בנקאי המשכנתאות.
זה מאוד קל להשוות ריבית, כולנו יודעים להוות מספר. הרי ריבית של 3.5% יקרה יותר מריבית של 3%. כמה פשוט.
כך קל לעשות את המשא ומתן על הגורם שפחות משמעותי לגבי המשכנתא שלך.

בפועל יש כל כך הרבה משתנים שמשפיעים על המשכנתא שלך שיותר חשובים מריבית. אני אלא טוען שריבית אינה חשובה. אבל גובה ההחזר החודשי או תמהיל משכנתא מומלץ במיוחד עבורך הרבה יותר חשובים מאשר ריבית.

דבר ראשון הכי חשוב לא להשוות. כאשר משווים ריבית או תמהיל של חבר שלקח משכנתא ומנסים לקחת  משכנתא זהה . הדבר עלול להיות מסוכן. משכנתא שמתאימה לאחד לא מתאימה לאחר. יועץ משכנתאות מומלץ יודע כיצד לבנות משכנתא מותאמת בדיוק לפי הצרכים שלך

אם כבר דיברנו על סקרים. גוף פיננסי ערך סקר לפני שנתיים בקר יותר מאלפיים נשאלים. הם נשאלו בין היתר שאלה פשוטה
"איך ומתי החלטת באיזה בנק לפתוח את חשבון הבנק שלך".

חלק ניכר מהנשאלים אמרו שהם פתחו את החשבון בעקבות הטבה שהבנק נתן לבני נוער או חיילים. כלומר בעקבות  אותה הטבה של הופעה או הנחה אחרת הלקוחות נשארו נאמנים לבנק עשרות שנים אחר כך. הבנק יודע שיש נאמנות גדולה של לקוחות אל הבנק. בעבר היה גם קושי לעבור בנק . מה שעוד יותר השריש  את המחשבה או הדעה שלא עוזבים בנק. יש נאמנות כל כך גדולה כך שרוב הלווים לוקחים את המשכנתא בבנק שלה.
באופן מפתיע הבנק מנצל מצב זה ולא תמיד נותן תנאים מועדפים ללקוחות שלו. הבנק יודע שלקוחות נאמנים, הלקוח מרגיש מחויבות לבנק. הרי הוא בבנק מגיל בר מצווה או אפילו קודם. כל המשפחה שלו בסניף כבר שנים. אבל חשוב  להבין לבנק אין נאמנות כזו הדדית ללקוח .יועץ משכנתאות פרטי יודע לבחור את הבנק בו כדאי להגיש את המשכנתא וכך לחסוך ללווה אלפי שקלים.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

שיתוף פעולה ייחודי בין דואר ישראל לבית מינה

צוות האתר

מתנות למשרד

חי חביב

ליסינג תפעולי פרטי – אפשרות שכדאי לכם להכיר

חי חביב