עוד אונייה עם מטען של מליוני ביצים הגיעה לפנות בוקר לנמל אשדוד מספרד

זאת האוניה השניה במספר שעל מטענה ביצים, המגיעה בימים האחרונים מספרד. בצל המחסור החמור, פעלו משרדי הממשלה השונים, והצליחו לייבא לפנות בוקר עוד מיליוני ביצים. הנמל מצידו נערך עם צוותים מתוגברים לפריקת המכולות והביצים הגיעו לרשתות השיווק עוד היום.
משה סידי | יום שישי - 10/04/20 - 6:50
צילום תמונות: לירון מולדובן. וידאו: תומר שגב.

בזמן שישנתם דאגו לכם. עוד אוניה עם מטען של מליוני ביצים הגיעה לפנות בוקר לנמל אשדוד מספרד. בצל המחסור החמור בביצים, פעלו משרדי הממשלה השונים, והצליחו לייבא עוד מיליוני ביצים מספרד. גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרלו"גים ענף שמטרתו להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק במהלך היום . זאת האוניה השניה במספר המגיעה בימים האחרונים מספרד והיא סיימה את פריקת הביצים בשעות הלילה המאוחרות. הנמל מצידו נערך עם צוותים מתוגברים לפריקת המכולות.

מהנמל נמסר: "נמל אשדוד, אשר הוגדר כמפעל חיוני וקיומי, מחויב להמשיך ולספק הזרמת סחורות רציפה לישראל, שעה שעם ישראל חושש ממחסור במוצרי מזון כחלק מהיערכותו לחג הפסח".  נמל אשדוד משמש בשגרת היומיום, עורק חמצן מרכזי לכניסת סחורות למשק הישראלי, כאשר המטענים המשונעים בנמל כוללים בין היתר מוצרי מזון, תבואות וחומרי גלם חיוניים. מאז החל משבר הקורונה, עם היחלשותו של הנתיב האווירי, חשיבותו אף עולה.

בנמל נערכו לקבל הביצים לפנות בוקר.

עובדי נמל אשדוד, נותרו בין המקצועות הבודדים שממשיכים את עבודתם כרגיל ואף מעבר לכך, עם עבודה אינטנסיבית מסביב לשעון. הצוותים עובדים בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ומקפידים על לבישת כל אמצעי המיגון הדרושים, שמירה על טווח ביטחון מאנשי צוות האוניות המגיעות מחו"ל ופוקדות את הנמל, וכן עבודה במשמרות הומוגניות, על מנת למנוע אפשרות של פגיעה בפעילות בשל הדבקה.

אורנה הוזמן-בכור, יו"רית נמל אשדוד, הוסיפה: "נמל אשדוד הנמל של ישראל הינו עורק מרכזי של המשק הישראלי. המערך המקצועי והלוגיסטי שלנו פועל מסביב לשעון על מנת שנוכל להמשיך ולספק את צרכי המשק, ואף עיבינו אותו על מנת להעניק שירות במקרים דחופים, כפי כשאנו חווים כעת מחסור חמור בביצים במהלך חג הפסח. אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם חברת הספנות בורכרד ליינס. אני רוצה לציין את עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל".

 אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]