אסותא אשדוד: בגלל החשש מחשיפה לקורונה, תינוקות לא יופרדו מאמם לאחר הלידה

זאת על מנת להוריד למינימום חשיפת היילודים לנגיף הקורונה. פרופ מוטי פנסקי, מנהל מערך נשים ומיילדות בבית החולים: "הדאגה לבטיחות האם והתינוק היא ללא פשרות – לא תקיים הפרדה בין השניים מרגע הלידה ועד לשחרור מבית החולים"
שלט על בניין אסותא אשדוד
אסותא אשדוד.

בעקבות המצב הרפואי ועל מנת לשמור על בריאות התינוק והיולדת ולהוריד למינימום אפשרות חשיפה לנגיף הקורונה, הוחלט במחלקת יולדות של בית החולים אסותא אשדוד לבטל את מחלקת יילודים, המחלקה המאפשרת השארת התינוק לטיפול והשגחה של צוות בית חולים לצד תינוקות נוספים לאחר לידתו. עד היום ניתנו ליולדת מגוון אפשרויות לאחר הלידה וביניהם: "אפס הפרדה", ביות חלקי, ביות מלא וכן אפשרות ללא ביות בכלל. כאמור, מתוך רצון וחובה לדאוג לשלום התינוק, לא תתקיים הפרדה בין האם ליילוד לאחר הלידה דבר שיביא למינימום חשיפה של השניים לנגיף הקורונה.

עם זאת, בית החולים יאפשר הפרדה של מספר שעות בין האם לתינוק מיד אחרי הלידה לצורך התאוששות ראשונית, כמו כן יודגש כי הפגייה עובדת כסדרה ומחלקת יילודים ממשיכה להיות זמינה לקבלת היילוד להשגחה ושעות הראשונות לאחר היוולדו ולטיפול המצריך השגחה בשל מצב רפואי נדרש ובלתי שגרתי.

פרופסור מוטי פנסקי מנהל מערך נשים ומיילדות בבית החולים אסותא אשדוד: "נגיף הקורונה מביא עמו אתגרים רבים ומורכבים לצוותים הרפואיים שעושים כל יכולתם לסייע לאלו שנדבקו בנגיף ולמנוע אפשרות של הדבקת אחרים. כחלק מהמאבק בנגיף והדאגה הבלתי מתפשרת שלנו לבטיחות האם והתינוק, החלטנו בבית החולים אסותא אשדוד לבטל בעת הזו את מחלקת יילודים. משמעות הדבר היא שלא תתקיים הפרדה בין האם לתינוק לאחר הלידה וכל הטיפול בו יתקיים לצד האם תוך מינימום חשיפת האם והיילוד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך