נובמבר 29, 2021
חדשות אשדוד

שליש מהעסקים שנבדקו השבוע באשדוד על ידי רשות המיסים לא רשמו הכנסות כדין

ביקורת הפתע כללה 43 ביקורות, מהן עלה כי ב- 33% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. כמו כן נערכו במקביל 25 ביקורות של החוק לצמצום השימוש במזומן ונמצאו 4 הפרות.

חישוב הוצאות

בביקורת שנערכה בעיר אשדוד, התמקדו מבקרי רשות המיסים, בעסקים בשוק של אשדוד וכן בנסיעות במוניות ברחבי העיר. בדוכנים בשוק נתקלו המבקרים במגוון רחב של תירוצים על כך שאינם רושמים הכנסות כנדרש. בין התירוצים שעלו במהלך המבצע היו: "לא עשיתי סיכום יומי מזה מספר ימים, "אני לא יודע למה הסיכום בקופה לא מראה את המכירות עד עכשיו",  וגם "אני רושם בסוף היום את כל ההכנסות בסכום כללי אחד ולא רושם כל עסקה בנפרד", בעלי דוכנים אחרים מסרו: "אנחנו סופרים קופה בסוף היום ומעבירים להנהלת חשבונות את ההכנסות הללו", ואפילו "אבא שלי החליף אותי, אני אבדוק במצלמות אני בטוח שאבא שלי רשם" הגדיל לעשות בעל דוכן לממכר ירקות ופירות שלא מנהל ספרים כלל כשטען: "העניין בטיפול רואה החשבון שלי".

המקרים הללו ארעו, כאמור, בעת מבצע ביקורת של מטה דרום של ניהול ספרים במס הכנסה  והתמקד בעיר אשדוד, אשר כלל 43 ביקורות, מהן עלה כי ב- 33% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. כמו כן נערכו במקביל 25 ביקורות של החוק לצמצום השימוש במזומן ונמצאו 4 הפרות.

במהלך המבצע ערכו המבקרים 5 נסיעות ביקורת במוניות ברחבי העיר אשדוד, מתוכן נמצא שנהגיהן של 4 מוניות, לא תיעדו כדין את הכנסותיהם מנסיעות אלו. תגובותיהם היו: "עכשיו התעוררתי זו הנסיעה הראשונה שלי", רציתי להדפיס ולא הספקתי כי רציתי לקחת עוד נוסעים וגם "לא הספקתי לרשום".  בביקורת בחנות נעלים לא נרשמו 200 שקלים ששולמו בעבור מכירת זוג נעלים. תגובתו של העובד בחנות לא איחרה להגיע והוא הבטיח: "אמסור את העניין לבעל העסק". בעסק להסרת שיער בלייזר נמצא שתשלום בסך 1,000 ₪ ששולמו באמצעות העברה בנקאית לא נרשמו בספרים. בעל המכון טען: "קיבלתי את ההעברה חד פעמית, אני לא מקבל העברות לכן אולי לא רשמתי".
פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

מתנדבי ידידים חילצו תינוק שננעל ברכב לבדו באשדוד

ישראל אוחיון

אכל סופגנייה וכמעט נחנק למוות

משה סידי

פועל כבן 27 נפצע אנוש לאחר שהתחשמל באתר בניה ברובע ו

משה אלבז