אור לקהילה

עמותת "אור לחינוך" ,שהוקמה ע"י ליאור לפיד מאשדוד תציין בשבוע הבא במשכן לאמנויות הבמה 11 שנות פעילות,מצוינות,התנדבות ויצירה.

בגיל 16, ולאחר שסיים את רובן המכריע של בחינות הבגרות במסלול "מופת" בבית ספרו באשדוד, החליט ליאור לפיד "לעשות משהו למען אחרים". הוא נשען על חוויה אישית שעבר בראשית לימודיו בחטיבת הביניים- מורה נפלאה למתמטיקה אשר זיהתה את יכולותיו וכישוריו דווקא בתחום המוזיקה והבהירה לו: "אם אתה טוב בדבר אחד- אין שום סיבה שלא תצליח בכל דבר שתרצה". החוויה הזאת, לדבריו, נתנה לו תנופה אדירה, שיקמה את הביטחון העצמי שהספיק לאבד במערכת החינוך ולימדה אותו את מהות השאיפה למצוינות בדרך הטהורה ביותר: דוגמה אישית של דמות חינוכית משמעותית.

כך החלה עמותת 'אור לחינוך'- בשנת 2004, כפרויקט קטן בבית הספר מקיף א' באשדוד עם 20 מתנדבים שגייס ליאור מבין חבריו לספסל הלימודים. שנה לאחר מכן נרתמו בעיריית אשדוד לנושא וסייעו להפיכת היוזמה הקטנה לפרויקט עירוני. עם גיוסו של ליאור ליחידה 8200 באגף המודיעין "העביר את המושכות" למתנדבים אחרים אשר פיתחו והרחיבו את הפעילות. חברים ומכרים נוספים התלהבו מהרעיון- והחלו להפיץ את המודל החינוכי של "אור לחינוך" גם מחוץ לגבולות אשדוד.שלוש שנים לאחר מכן, בשנת 2008, החליטו ליאור ושותפיו לדרך ולחלום לרשום את "אור לחינוך" כעמותה ולהפכה לפרויקט ארצי. ומאז- אור לחינוך נרשמה כעמותה, גדלה, והיא עודנה מתעצבת ומתפתחת בזכות המקצועיות הגבוהה של אנשי חינוך מהשורה הראשונה לצד הנשמה הגדולה של המתנדבים של העמותה ובוגריה.

לעמותה גויסו אנשי מקצוע מובילים בתחומם מכל רחבי הארץ לשמש כחברי דירקטוריון העמותה בהתנדבות. לאחר סיום לימודי משפטים, והתנדבות ארוכת שנים בעמותה בתפקידים שונים, מונה ליאור לפיד למנכ"ל אור לחינוך והוא משמש בתפקיד זה עד היום.

lnndbnwr

לפיד, בעל תואר במשפטים מאונ' תל-אביב ולימודי חוץ בהרווארד וסטנפורד בארה"ב ומי ששימש כחבר פורום יועצי הנשיא שמעון פרס בבית הנשיא מתאר את פעילות העמותה, "אנחנו מסייעים לילדים ונוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית לבצע קפיצת מדרגה משמעותית באמצעות פיתוח תחומי המצוינות הייחודיים להם. בתמורה, הם מתנדבים למען הקהילה המקומית ויוצרים תחושת קהילתיות וגאווה מקומית בבית הספר ובשכונה אשר זוכים גם הם לקפיצת מדרגה.בשבוע הבא הם יעלו על במת המשכן לאמנויות הבמה באשדוד ויציגו את תחום המצוינות שפיתחו למאות אנשים באולם ענק – לצד מיטב אמני ישראל המתנדבים במיוחד עבורם.אנחנו לא רק יוצרים חוויה חינוכית יוצאת דופן אשר מעניקה לילדים הערכה עצמית – אנחנו גם מחברים אותם לחברה הישראלית".

העמותה זכתה בשלל פרסים המעידים על עומק פעילותה ועל הדגש על מצויינות : אות המופת של המועצה להשכלה גבוהה ( 2009),הצגת פעילות העמותה לנשיא פרס בבית הנשיא (2013),היוזמה החברתית של השנה – חברת החשמל (2010),היוזמה החברתית הנבחרת בכנס התאחדות התעשיינים ( 2011),האות לאיכות, מצוינות ומנהיגות על שם אילן רמון ז"ל ( 2009)ועוד.מעמותת "אור לחינוך" מבקשים להודות לד"ר יחיאל לסרי ,ראש עיריית אשדוד על תמיכתו וחסותו לאירוע ולפעילות הענפה של העמותה במוסדות חינוך בעיר: ביה"ס מקיף א' לתעופה וחלל אשדוד,ביה"ס התיכון מקיף ד' למדעים ואמנויות בתי הספר "גאולים", "אילנות" ( רובע א'), "אחדות" (רובע ב') ביה"ס "המגינים" (רובע ג') וביה"ס "שז"ר" (רובע ה'). צוות ההפקה מבקש לציין לטובה את יחסם הנדיב של עובדי המשכן לאמנויות הבמה בניהולו של מוטי מלכא המסייעים ככל יכולתם להצלחתו של האירוע.באירוע שאותו ינחה דן כנר ישתתפו בהתנדבות מלאה הזמרת מאיה בוסקילה,אבי גרייניק,ישראל גוריון והסטנד אפיסט יונתן ברק. האירוע יתועד במלואו ע"י תחום התקשורת הקהילתית של החברה העירונית לתרבות הפנאי וישודר מאוחר יותר בערוץ המקומי בטלוויזיה בכבלים ובלוויין .

11 שנות פעילות ל"אור לחינוך". יום שלישי,30 ביוני 2015 בשעה 17:30 במשכן לאמנויות הבמה ,רח' דרך ארץ 1, אשדוד.להזמנת כרטיסים:08-9568111

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך